Професійний профіль

фахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних

Знімок

Забезпечте конфіденційність даних та дотримання законодавства – станьте фахівцем із захисту даних! Ця роль критично важлива для організацій, які працюють з персональними даними, гарантуючи їх безпеку та відповідність вимогам GDPR та іншим регуляторним актам.

Резюме

Робота фахівця із захисту даних/фахівчині із захисту даних передбачає постійний моніторинг та вдосконалення політик та процедур організації щодо обробки персональних даних. Ви будете аналізувати потенційні ризики, проводити оцінку впливу на захист даних, реагувати на скарги та запити, а також навчати інших співробітників правилам безпеки. Ваша увага до деталей та знання законодавства допоможуть організації уникнути штрафів та зберегти репутацію.

Ключові обов'язки:
  • • Розробка та впровадження політики організації щодо захисту даних, відповідно до чинного законодавства.
  • • Проведення оцінки впливу на захист даних (DPIA) для нових проєктів та технологій.
  • • Розгляд скарг та запитів щодо персональних даних від фізичних осіб, регуляторних органів та інших зацікавлених сторін.
61%
Стійкість Оцінка · 2026 (Чим вище, тим краще)
Бакалавр 26% Вплив ШІ
Почніть оцінку Career DNA
Labour market

Де ця професія затребувана

Повідомлені нестача та надлишок робочої сили, за роками. Публікується для професійних груп, а не для окремих посад.

Повідомлено про нестачуПовідомлено про надлишокПовідомлено в інший рікЦе джерело цього не охоплює

Насиченіший колір: повідомлялося так само більше років поспіль.

Показники охоплюють Професіонали в галузі права, соціальної сфери й культури — 186 професій, зокрема цю.

4 з 11 з нестачею202517 з 30 зростають2.7Mвакансії до 2035

Нестача: Denmark, Greece, Netherlands, Slovenia.

Найтриваліша нестача: Netherlands, 3 роки.

Оберіть територію на карті, щоб побачити її показники.

Про це джерело

Джерело: ELA/EURES, нестача та надлишок робочої сили. Дані публікуються на рівні професійної групи й охоплюють Європу. Випуски різняться будовою додатка та переліком країн, тож різниця між роками не завжди означає, що ринок праці змінився. Сірі країни не повідомляли, а це не те саме, що рівновага.

Дізнатися більше

Знайдіть свій кар’єрний шлях і дізнайтеся про науку, що стоїть за нашими рекомендаціями.

Консультуєте інших? Перегляньте NexPath для шкіл і практик.
Швидка перевірка підгонки

Чи підійде вамфахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних?

Дайте відповідь на три короткі запитання. Це не повна оцінка — це тизер, який допоможе вам вирішити, чи варто порівнювати ваш профіль.

Прогрес0/3

Вам подобаються завдання, які потребуютьЦілісність?

Вам подобаються завдання, які потребуютьНадійність?

Вам подобаються завдання, які потребуютьЛідерство?

NexFuture™

Майбутня перспектива для фахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних

The outlook for фахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Як розраховуються ці бали?

Індекс стійкості (0–100) оцінює, наскільки структурно захищена ця професія від автоматизації та порушень з боку ШІ, на основі аналізу на рівні завдань. Вищі оцінки означають більше завдань, що вимагають людського судження. Вплив ШІ показує приблизний відсоток годин завдань, на які можуть вплинути поточні можливості ШІ. Це структурні показники, отримані з моделі, а не прогнози індивідуальної безпеки зайнятості.

Грати в майбутнє

Якфахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту данихможе змінитися в міру впровадження ШІ?

Ймовірно, ця роль буде змінюватися поступово, коли штучний інтелект буде підтримувати вибрані завдання, а не заміняти всю професію.

Значна трансформація на рівні завдань очікується через 16 років (близько 2042 року) за обраним сценарієм „Очікуваний“.
~60%
Стійкість
Ризик автоматизації
EXP~30%
Людський край
MOAT~65%

Ілюстративний сценарій на основі автоматизованості завдань — не прогноз. Значення округлюються, що далі ви дивитеся.

2026
2035
2047
Швидкість впровадження ШІ:

Як ШІ може змінити цю роль

Детермінована модельна інтерпретація поточних рольових сигналів — не гарантія заміни.

Належить людині 61% Належить людині
Що ще залежить від людей
  • дотримуватися принципів захисту даних
  • забезпечувати дотримання вимог законодавства
  • захищати особисті дані та конфіденційність
Людська перевага Щоб залишатися попереду в цій ролі, зосередьтеся на належне управління інформацією та законодавство про безпеку ІКТ. Ці людино-центричні навички найважче репліковуються AI протягом наступних 20 років.
асист 13% асист
Де ШІ може стати другим пілотом
  • визначати законодавчі вимоги
  • упроваджувати політику безпеки ІКТ
  • стежити за змінами в законодавстві
Автоматизувати 26% Автоматизувати
Завдання, які найбільше піддаються автоматизації
  • керувати даними в юридичних справах
Детальний аналіз

Життєві показники та вектори штучного інтелекту

Вектори експозиції AI

0-100%
ШІ / машинне навчання 13%

Експозиція до аналізу з підтримкою AI, розпізнаванню шаблонів та завданням прогнозного моделювання

Генеративний ШІ 7%

Експозиція до генерування контенту, креативного поліпшення та інструментів великих мовних моделей

Когнітивне програмне забезпечення 7%

Експозиція до автоматизації робочих процесів, програмного забезпечення підтримки рішень та цифровізації процесів

Робототехніка та фізична автоматизація 0%

Експозиція до фізичної автоматизації, робототехніки та переміщення завдань, керованих датчиками

Технічні деталі
Методологія: NexFuture v3.0 Джерела: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Оновлено: серп. 2026 р.

NexFuture v3.0 оцінює вплив автоматизації безпосередньо з основних груп навичок ESCO, зважених за масою навичок і відкаліброваних за експертними якорями. Оцінки є ймовірнісними оцінками, а не гарантіями. Докладніше див. у Білій книзі методології NexFuture.

Вимірює вразливість до автоматизації. Він не вимірює зарплату, попит чи кількість робочих місць поруч із вами.

День у житті

Що люди зазвичай роблять у цій ролі

Цифрова технологія

День із життя

Типовий день якфахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних

09
09:00 · Ранок
дотримуватися принципів захисту даних
Упевнятися, що доступ до особистих або організаційних даних відповідає правовим та етичним нормам, які його регулюють.
10
10:30 · Середина ранку
забезпечувати конфіденційність інформації
Розробляти та впроваджувати бізнес-процеси та технічні рішення, щоб гарантувати конфіденційність даних та інформації відповідно до правових вимог, а також враховувати очікування громадськості та політичні питання конфіденційності.
12
12:00 · полудень
застосовувати політику інформаційної безпеки
Впроваджувати політику, методи та правила безпеки даних та інформації з метою дотримання принципів конфіденційності, цілісності та доступності.
14
14:00 · полудень
керувати даними в юридичних справах
Збирати, організовувати та готувати дані для аналізу та перевірки під час розслідувань, регуляторних подань та інших юридичних процесів.
15
15:30 · Пізній вечір
розробляти навчальні програми
Розробляти програми, у яких співробітників або майбутніх співробітників навчають навичкам, необхідним для роботи, або вдосконалюють і розширюють навички для нових видів діяльності чи завдань. Вибирати або планувати діяльність, спрямовану на впровадження роботи та систем або покращення продуктивності окремих осіб і груп в організаційних умовах.
17
17:00 · Підведення підсумків
розробляти стратегію інформаційної безпеки
Розробляти стратегію компанії, пов’язану з безпекою та захистом інформації, щоб максимізувати цілісність інформації, доступність і конфіденційність даних.

Наказ-завдання є ілюстративним. Окремі дні відрізняються.

Програмне забезпечення та технології & Галузі знань
Програмне забезпечення та технології
80-20 Software Leaders4Actimize Brokerage Compliance SolutionsAdobe AcrobatAgiliance Compliance ManagerAline GRCApple SafariArcher Compliance ManagementARC Logics SwordAssurX CATSWebAssurX Financial Services Compliance Management SystemAudit2 AdaptiveGRCAxentis Compliance ManagementBPS ComplianceBWise Compliance ManagementCMO Compliance Regulatory Compliance SolutionCompliance11 Supervisory SuiteCompliance 360ComplianceBridge Total ComplianceControlCase Compliance ManagerCura Software Solutions Cura for Compliance Management
Галузі знань
  • законодавство про безпеку ІКТ

    Набір законодавчих норм, які захищають інформаційні технології, мережі ІКТ і комп’ютерні системи, а також правові наслідки, які є результатом їх неправильного використання. До регульованих заходів належать брандмауери, системи виявлення вторгнень, антивірусне програмне забезпечення та шифрування.

  • захист даних

    Принципи, етичні питання, правила та протоколи захисту даних.

  • кібербезпека

    Методи та передові практики, що забезпечують захист ІКТ-систем, мереж, комп'ютерів, пристроїв, служб, процесів та людей від несанкціонованого доступу до, модифікації та/або відмови в обслуговуванні активів.

  • конфіденційність інформації

    Механізми та правила, які дають змогу здійснювати вибірковий контроль доступу та гарантують, що тільки уповноважені сторони (люди, процеси, системи та пристрої) мають доступ до даних, способи дотримання конфіденційності інформації та ризики недотримання.

  • політика управління внутрішніми ризиками

    Політика управління внутрішніми ризиками, яка визначає та оцінює ризики в ІТ-середовищі, а також визначає їхню пріоритетність. Методи, що використовуються для мінімізації, моніторингу та контролю можливості виникнення та наслідків катастрофічних подій, які впливають на досягнення бізнес-цілей.

  • стандарти безпеки ІКТ

    Передові практики та настанови, запроваджені для убезпечення даних і систем інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Такі стандарти, як серія ISO 27000, забезпечують основу для реалізації дієвих інструментів керування безпекою, в тому числі контролю доступу, оцінювання ризиками і управління інцидентами, а також забезпечують відповідність організації чинним вимогам.

Міжгалузеві навички
  • внутрішній аудит
  • етика роботи з даними
  • юридична термінологія
Основні навички
захист конфіденційності й персональних даних
  • дотримуватися принципів захисту даних

    Упевнятися, що доступ до особистих або організаційних даних відповідає правовим та етичним нормам, які його регулюють.

  • захищати особисті дані та конфіденційність

    Захищати особисті дані та конфіденційність у цифровому середовищі. Розуміти, як використовувати та поширювати особисту інформацію, щоб мати можливість захистити себе та інших від збитків. Розуміти, що цифрові служби використовують «Політику конфіденційності», щоб повідомити, як використовуються особисті дані.

  • розробляти стратегію інформаційної безпеки

    Розробляти стратегію компанії, пов’язану з безпекою та захистом інформації, щоб максимізувати цілісність інформації, доступність і конфіденційність даних.

  • забезпечувати конфіденційність інформації

    Розробляти та впроваджувати бізнес-процеси та технічні рішення, щоб гарантувати конфіденційність даних та інформації відповідно до правових вимог, а також враховувати очікування громадськості та політичні питання конфіденційності.

  • застосовувати політику інформаційної безпеки

    Впроваджувати політику, методи та правила безпеки даних та інформації з метою дотримання принципів конфіденційності, цілісності та доступності.

розроблення операційної політики й процедур
  • розробляти організаційну політику

    Розробляти та контролювати впровадження політик, спрямованих на документування та деталізацію процедур діяльності організації у світлі її стратегічного планування.

  • визначати організаційні стандарти

    Складати, впроваджувати та підтримувати внутрішні стандарти компанії як частину бізнес-планів для операцій та рівнів продуктивності, яких компанія має намір досягти.

моніторинг розробок у сфері експертизи
  • стежити за змінами в законодавстві

    Відстежувати зміни в правилах, політиці та законодавстві і визначати, як вони можуть вплинути на організацію, існуючі операції або на конкретний випадок чи ситуацію.

  • стежити за змінами у нормативно-правових актах

    Підтримувати актуальні знання чинних нормативно-правових актів та застосовувати ці знання в конкретних галузях.

консультування з правових, нормативних або процесуальних питань
  • консультувати щодо дотримання державної політики

    Консультувати організації щодо того, як вони можуть покращити свою відповідність чинній урядовій політиці, якої вони зобов’язані дотримуватися, а також щодо необхідних кроків, які треба вжити для забезпечення повної відповідності.

  • надавати юридичні консультації

    Надавати клієнтам поради, щоб переконатися, що їхні дії відповідають закону, а також є найбільш вигідними для їхньої ситуації та конкретного випадку, наприклад, надавати інформацію, документацію або поради щодо напрямку дій клієнта, якщо він хоче вжити судових заходів або судових заходів вжили проти нього.

робота в командах
  • співпрацювати з колегами

    Співпрацювати з колегами, щоб забезпечити ефективну роботу.

захист пристроїв ІКТ
  • упроваджувати політику безпеки ІКТ

    Реалізовувати заяви, твердження або правила організації, у яких ідеться про належне використання та захист активів і систем ІКТ. Така політика безпеки ІКТ охоплює такі теми, як класифікація даних, управління паролями, контроль оцінювання та реагування на інциденти.

забезпечення дотримання законодавства
  • забезпечувати дотримання вимог законодавства

    Гарантувати дотримання встановлених і застосовних стандартів і законодавчих норм, зокрема специфікацій, політики, стандартів або законодавства, з метою, яку прагнуть досягти організації у своїй діяльності.

надання консультацій і порад
  • використовувати методи консультування

    Консультувати клієнтів з різних особистих або професійних питань.

ДНК навичок

ДНК навичок

Риси робочої особистості та цінності, які визначають цю роль

Ключові риси, які вам потрібні
Цілісність Надійність Лідерство Стресостійкість Самоконтроль Визнання Різноманітність Досягнення Адаптивність/Гнучкість Співпраця Турбота про інших Досягнення/Зусилля Незалежність Аналітичне мислення Соціальна орієнтація Інновація
Основні винагороди, яких ви можете очікувати
ДосягненняУмови праціВизнанняВідносиниПідтримкаНезалежність
Просування по службі

Шляхи зростання та подібні ролі

Досліджуйте типові шляхи кар'єрного зростання, суміжні навички та подібні ролі, щоб спланувати свій наступний перехід.

Кар'єрний пейзаж

Куди підходитьфахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних?

Ця роль
фахівець із захисту даних/фахівчиня із захисту даних Ця роль

Оцінки подібності на основі збігу навичок із даних ESCO.

Загальні запитання

Часті запитання

Які ключові навички необхідні для успішної роботи фахівцем із захисту даних?
Необхідні глибокі знання законодавства про захист даних (зокрема, GDPR), розуміння принципів інформаційної безпеки, аналітичні навички, вміння комунікувати та навчати інших, а також уважність до деталей.
Чи потрібна спеціальна освіта або сертифікація для цієї професії?
Хоча офіційної обов'язкової сертифікації в Україні немає, наявність відповідної вищої освіти (наприклад, в галузі юриспруденції, інформаційних технологій) та проходження спеціалізованих курсів з захисту даних буде значною перевагою.
Як часто змінюється законодавство про захист даних, і як фахівцю слід бути в курсі цих змін?
Законодавство про захист даних постійно розвивається. Важливо регулярно відстежувати зміни в нормативних актах, брати участь у професійних тренінгах та конференціях, а також підтримувати зв’язок з іншими фахівцями в цій галузі.
Фахівець Із Захисту Даних/Фахівчиня Із Захисту Даних — чи є в Європі нестача?
Ні. У випуску ELA/EURES за 2025 рік про надлишок повідомили 7 з 11 європейських країн, які оцінювали цю професійну групу: Австрія, Болгарія, Чехія, Німеччина і ще 3. 4 країн повідомили про нестачу. Ці оцінки публікуються за професійними групами, а не за окремими назвами посад.
Фахівець Із Захисту Даних/Фахівчиня Із Захисту Даних — скільки платять у США?
136 550 доларів на рік за медіаною, станом на 2025-05. Медіани штатів коливаються від 79 900 до 182 950 доларів. Джерело: US Bureau of Labor Statistics. Показник стосується Сполучених Штатів і не є прогнозом для Європи.