Професійний профіль

монтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів

Лінза ролі

Стати монтажником металевих виробів – це можливість працювати руками, створюючи міцні та надійні конструкції, які використовуються в будівництві, промисловості та інших сферах. Ця професія вимагає точності, уваги до деталей та вміння працювати з різними інструментами.

Резюме

Монтажники металевих виробів/монтажниці металевих виробів відповідають за підгонку та встановлення металевих деталей та конструкцій відповідно до технічних креслень та специфікацій. Їх робота включає в себе зварювання, різання, гнуття та збірку металевих елементів, використовуючи як ручні, так і електроінструменти. Важливим аспектом роботи є забезпечення відповідності встановленим стандартам якості та безпеки.

Ключові обов'язки:
  • • Виконання зварювальних робіт згідно з технічною документацією.
  • • Різання, гнуття та формування металевих деталей за допомогою відповідного обладнання.
  • • Збірка металевих конструкцій та монтаж їх на будівельних об'єктах або виробничих лініях.
51%
Стійкість Оцінка · 2026 (Чим вище, тим краще)
Повна середня освіта 37% Вплив ШІ
Почніть оцінку Career DNA
Labour market

Де ця професія затребувана

Повідомлені нестача та надлишок робочої сили, за роками. Публікується для професійних груп, а не для окремих посад.

Повідомлено про нестачуПовідомлено про надлишокПовідомлено про обидваПовідомлено в інший рікЦе джерело цього не охоплює

Насиченіший колір: повідомлялося так само більше років поспіль.

Показники охоплюють Складальники — 36 професій, зокрема цю.

7 з 10 з нестачею202515 з 23 зростають613kвакансії до 2035

Нестача: Czechia, Denmark, Finland, Lithuania і ще 3.

Найтриваліша нестача: Netherlands, 4 роки.

Оберіть територію на карті, щоб побачити її показники.

Про це джерело

Джерело: ELA/EURES, нестача та надлишок робочої сили. Дані публікуються на рівні професійної групи й охоплюють Європу. Випуски різняться будовою додатка та переліком країн, тож різниця між роками не завжди означає, що ринок праці змінився. Сірі країни не повідомляли, а це не те саме, що рівновага.

Дізнатися більше

Знайдіть свій кар’єрний шлях і дізнайтеся про науку, що стоїть за нашими рекомендаціями.

Консультуєте інших? Перегляньте NexPath для шкіл і практик.
Швидка перевірка підгонки

Чи підійде ваммонтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів?

Дайте відповідь на три короткі запитання. Це не повна оцінка — це тизер, який допоможе вам вирішити, чи варто порівнювати ваш профіль.

Прогрес0/3

Вам подобаються завдання, які потребуютьВизнання?

Вам подобаються завдання, які потребуютьЦілісність?

Вам подобаються завдання, які потребуютьНадійність?

NexFuture™

Майбутня перспектива для монтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів

The outlook for монтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Як розраховуються ці бали?

Індекс стійкості (0–100) оцінює, наскільки структурно захищена ця професія від автоматизації та порушень з боку ШІ, на основі аналізу на рівні завдань. Вищі оцінки означають більше завдань, що вимагають людського судження. Вплив ШІ показує приблизний відсоток годин завдань, на які можуть вплинути поточні можливості ШІ. Це структурні показники, отримані з моделі, а не прогнози індивідуальної безпеки зайнятості.

Грати в майбутнє

Якмонтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробівможе змінитися в міру впровадження ШІ?

Ймовірно, ця роль буде змінюватися поступово, коли штучний інтелект буде підтримувати вибрані завдання, а не заміняти всю професію.

Значна трансформація на рівні завдань очікується через 14 років (близько 2040 року) за обраним сценарієм „Очікуваний“.
~50%
Стійкість
Ризик автоматизації
EXP~40%
Людський край
MOAT~55%

Ілюстративний сценарій на основі автоматизованості завдань — не прогноз. Значення округлюються, що далі ви дивитеся.

2026
2034
2045
Швидкість впровадження ШІ:

Як ШІ може змінити цю роль

Детермінована модельна інтерпретація поточних рольових сигналів — не гарантія заміни.

Належить людині 51% Належить людині
Що ще залежить від людей
  • забезпечувати громадську безпеку та охорону
  • з’єднувати метали
  • усувати несправності
Людська перевага Щоб залишатися попереду в цій ролі, зосередьтеся на технології з’єднання металів та типи металів. Ці людино-центричні навички найважче репліковуються AI протягом наступних 20 років.
асист 16% асист
Де ШІ може стати другим пілотом
  • здійснювати перевірку якості перед складанням
  • перевіряти якість продукції
  • використовувати технічну документацію
Автоматизувати 37% Автоматизувати
Завдання, які найбільше піддаються автоматизації

Жодне завдання тут ще не є дуже автоматизованим.

Детальний аналіз

Життєві показники та вектори штучного інтелекту

Вектори експозиції AI

0-100%
Робототехніка та фізична автоматизація 16%

Експозиція до фізичної автоматизації, робототехніки та переміщення завдань, керованих датчиками

ШІ / машинне навчання 8%

Експозиція до аналізу з підтримкою AI, розпізнаванню шаблонів та завданням прогнозного моделювання

Генеративний ШІ 3%

Експозиція до генерування контенту, креативного поліпшення та інструментів великих мовних моделей

Когнітивне програмне забезпечення 0%

Експозиція до автоматизації робочих процесів, програмного забезпечення підтримки рішень та цифровізації процесів

Технічні деталі
Методологія: NexFuture v3.0 Джерела: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Оновлено: серп. 2026 р.

NexFuture v3.0 оцінює вплив автоматизації безпосередньо з основних груп навичок ESCO, зважених за масою навичок і відкаліброваних за експертними якорями. Оцінки є ймовірнісними оцінками, а не гарантіями. Докладніше див. у Білій книзі методології NexFuture.

Вимірює вразливість до автоматизації. Він не вимірює зарплату, попит чи кількість робочих місць поруч із вами.

День у житті

Що люди зазвичай роблять у цій ролі

Передове виробництво

День із життя

Типовий день якмонтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів

09
09:00 · Ранок
лагодити леза ножів
Використовувати методи фіксації, як-от прибивання цвяхів або впорскування цементу в порожнисту колодку та вставляння леза ножа перед тим, як помістити ніж у сушильну машину.
10
10:30 · Середина ранку
використовувати металообробні інструменти
Використовувати відповідні металообробні інструменти для маніпуляцій з металевими деталями або поверхнями. Використовувати відповідні інструменти для шліфування, згладжування або заточування металів.
12
12:00 · полудень
з’єднувати метали
З’єднувати шматки металу за допомогою матеріалів для паяння та зварювання.
14
14:00 · полудень
забезпечувати громадську безпеку та охорону
Впроваджувати відповідні процедури, стратегії та використовувати належне обладнання для сприяння місцевій або національній безпеці та захисту даних, осіб, установ і власності.
15
15:30 · Пізній вечір
збирати металеві деталі
Вирівнювати та розташовувати сталеві та металеві деталі, щоб зібрати цілісний виріб; використовувати відповідні ручні інструменти та вимірювальні прилади.
17
17:00 · Підведення підсумків
використовувати технічну документацію
Інтерпретувати та розуміти плани та креслення у виробничих процесах, які включають зображення у двох вимірах.

Наказ-завдання є ілюстративним. Окремі дні відрізняються.

Програмне забезпечення та технології & Галузі знань
Програмне забезпечення та технології
Computer aided design and drafting CADD softwareDassault Systemes CATIAEnterprise resource planning ERP softwareMicrosoft ExcelMicrosoft Office softwareMicrosoft OutlookMicrosoft WordSpreadsheet softwareTekla softwareThree-dimensional modeling software
Галузі знань
  • виготовлення спортивного інвентарю

    Виробництво товарів та інвентарю, що використовуються для заняття спортом як на відкритому повітрі, так і в приміщенні, як-от м’ячі, ракетки, лижі, дошки для серфінгу, інвентар для риболовлі, полювання, катання на ковзанах або фітнес-центрів.

  • захисні засоби безпеки

    Процеси та матеріали, які використовуються для створення захисних засобів безпеки, наприклад протипожежного обладнання, протигазів або головних уборів.

Міжгалузеві навички
  • технології з’єднання металів
  • типи металів
  • технології згладжування металів
Основні навички
моніторинг якості товарів
  • здійснювати перевірку якості перед складанням

    Перевіряти деталі виробу на наявність дефектів або пошкоджень, за необхідності використовуючи випробувальне обладнання, і перевіряти комплектність отриманої партії перед збіркою готової продукції.

  • перевіряти якість продукції

    Використовувати різні методи для забезпечення відповідності якості продукції стандартам і специфікаціям. Контролювати дефекти, пакування та відправлення продукції до різних виробничих відділів.

збирання й виготовлення продукції
  • збирати металеві деталі

    Вирівнювати та розташовувати сталеві та металеві деталі, щоб зібрати цілісний виріб; використовувати відповідні ручні інструменти та вимірювальні прилади.

  • кріпити компоненти

    Скріплювати компоненти разом відповідно до креслень і технічних планів для створення вузлів або готових виробів.

з’єднання деталей за допомогою паяння, зварювання або техніки пайки
  • з’єднувати метали

    З’єднувати шматки металу за допомогою матеріалів для паяння та зварювання.

розроблення рішень
  • усувати несправності

    Визначати проблеми з роботою, вирішувати, що з ними робити, і повідомляти про це.

перетворення й змішування матеріалів
  • працювати з металом

    Змінювати властивості, форму та розмір металу.

використання ручних інструментів
  • використовувати металообробні інструменти

    Використовувати відповідні металообробні інструменти для маніпуляцій з металевими деталями або поверхнями. Використовувати відповідні інструменти для шліфування, згладжування або заточування металів.

захист і забезпечення дотримання
  • забезпечувати громадську безпеку та охорону

    Впроваджувати відповідні процедури, стратегії та використовувати належне обладнання для сприяння місцевій або національній безпеці та захисту даних, осіб, установ і власності.

розподіл і контроль матеріальних ресурсів
  • забезпечувати доступність обладнання

    Стежити за тим, щоб необхідне обладнання було передбачене, готове і доступне для використання перед початком процедур.

ДНК навичок

ДНК навичок

Риси робочої особистості та цінності, які визначають цю роль

Ключові риси, які вам потрібні
Визнання Цілісність Надійність Аналітичне мислення Співпраця Досягнення Різноманітність Адаптивність/Гнучкість Стресостійкість Інновація Досягнення/Зусилля Самоконтроль Лідерство Незалежність Турбота про інших Соціальна орієнтація
Основні винагороди, яких ви можете очікувати
ДосягненняУмови праціВизнанняВідносиниПідтримкаНезалежність
Просування по службі

Шляхи зростання та подібні ролі

Досліджуйте типові шляхи кар'єрного зростання, суміжні навички та подібні ролі, щоб спланувати свій наступний перехід.

Кар'єрний пейзаж

Куди підходитьмонтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів?

Ця роль
монтажник металевих виробів/монтажниця металевих виробів Ця роль

Оцінки подібності на основі збігу навичок із даних ESCO.

Загальні запитання

Часті запитання

Які навички необхідні для успішної роботи монтажником металевих виробів?
Необхідні навички включають вміння читати креслення, володіння зварювальними технологіями, знання принципів роботи з електроінструментом, а також уважність до деталей та вміння працювати в команді. Бажано мати досвід роботи з різними видами металу.
Чи потрібна спеціальна освіта для цієї професії?
Зазвичай, для роботи монтажником металевих виробів потрібна професійна освіта, отримана в професійно-технічному навчальному закладі або коледжі. Навчання включає теоретичні знання та практичні навички зварювання, металообробки та монтажних робіт.
Які умови праці для монтажника металевих виробів?
Умови праці можуть бути різними, залежно від місця роботи. Часто робота проводиться на будівельних майданчиках, у виробничих цехах або на висоті. Важливо дотримуватися правил техніки безпеки, оскільки робота пов'язана з ризиками, такими як шум, пил, висока температура та електричний струм.
Монтажник Металевих Виробів/Монтажниця Металевих Виробів — чи є в Європі нестача?
Так. У випуску ELA/EURES за 2025 рік про нестачу повідомили 7 з 10 європейських країн, які оцінювали цю професійну групу: Чехія, Данія, Фінляндія, Литва і ще 3. Нідерланди повідомляє про неї 4 років поспіль. Ці оцінки публікуються за професійними групами, а не за окремими назвами посад.
Монтажник Металевих Виробів/Монтажниця Металевих Виробів — скільки платять у США?
49 900 доларів на рік за медіаною, станом на 2025-05. Медіани штатів коливаються від 29 320 до 64 760 доларів. Джерело: US Bureau of Labor Statistics. Показник стосується Сполучених Штатів і не є прогнозом для Європи.