Profesionālais profils

elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists

Lomas objektīvs

Kļūstiet par pieprasītu ekspertu starptautiskajā tirdzniecībā! Elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists nodrošina veiksmīgu preču plūsmu starp valstīm, nodrošinot atbilstību muitas noteikumiem un dokumentācijai.

Kopsavilkums

Elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists ir atbildīgs par starptautisko preču plūsmu, nodrošinot, ka visas procedūras notiek saskaņā ar muitas un starptautiskajiem noteikumiem. Darba ikdienā tiek analizēti tirgus, sagatavoti eksportēšanas un importēšanas dokumenti, veidoti muitas deklarācijas un nodrošināta efektīva komunikācija ar muitas amatpersonām, piegādātājiem un klientiem. Šis amats prasa padziļinātas zināšanas par muitas likumiem, starptautisko tirdzniecības noteikumus un elektronisko iekārtu specifikāciju.

Galvenās atbildības:
  • • Starptautisko tirdzniecības līgumu izstrāde un pārvaldība.
  • • Muitas dokumentācijas sagatavošana un iesniegšana, nodrošinot atbilstību muitas noteikumiem.
  • • Preču klasifikācijas un muitas nodokļu aprēķināšana.
Labour market

Kur šī profesija ir pieprasīta

Ziņotais darbaspēka deficīts un pārpalikums pa gadiem. Publicēts profesiju grupām, nevis atsevišķiem amatu nosaukumiem.

Ziņots par deficītuZiņots par pārpalikumuZiņots citā gadāŠis avots to neaptver

Dziļāka krāsa: ziņots tāpat vairāk gadus pēc kārtas.

Skaitļi attiecas uz grupu Komercdarbības un pārvaldes (administrācijas) speciālisti — 200 profesijas, ieskaitot šo.

5 no 10 ar deficītu202521 no 32 aug4.2Mdarbvietas līdz 2035. gadam

Deficīts: Belgium, Italy, Netherlands, Romania un vēl 1.

Ilgākais deficīts: Belgium, 4 gadi.

Izvēlieties teritoriju kartē, lai redzētu tās datus.

Par šo avotu

Avots: ELA/EURES, darbaspēka deficīts un pārpalikums. Dati tiek publicēti profesiju grupas līmenī un aptver Eiropu. Izdevumi atšķiras pielikuma uzbūvē un aptverto valstu ziņā, tāpēc atšķirība starp gadiem ne vienmēr nozīmē, ka darba tirgus ir mainījies. Pelēkās valstis nav ziņojušas, kas nav tas pats, kas līdzsvars.

What these words mean

The four things this section reports

Reported demand
Whether employers report needing people in this job — a judgement published by a national or EU body, not a count.
Where it is heading
Which way employment in this job is expected to move over the coming years, from an official projection.
Openings
Roughly how many openings arise — from growth and from people leaving the job.
Typical pay
What people in this job typically earn where the source publishes it. Blank does not mean unpaid; it means nobody publishes it for that place.

A measure is left out when nobody publishes it for that place, rather than shown as zero.

Which way the market leans for you

In your favour
More openings than people looking — employers are competing for candidates.
Balanced
Openings and candidates are roughly matched.
Competitive
More people looking than openings — expect to compete.
Mixed evidence
Sources disagree, or the same occupation group is short in one part and oversupplied in another.

Every source resolves to one of these four, so there is a single vocabulary to learn. What differs is the evidence behind it, which is printed underneath each verdict — a measured ratio of openings to jobseekers, or an assessment published by a national body.

How this job compares with other jobs in the same country

Strong
Among the strongest in that country
Good
Stronger than most jobs in that country
Mixed
About typical for that country
Weak
Weaker than most jobs in that country

This is a rank within one country, not a score you can carry across borders — the registers behind two countries count different people, so the same number means different things in each. It is also why a job can be among the strongest in a country and still show as Competitive: it leads the field in a market that is crowded overall.

Where these come from

Every figure is published by a national statistics office, a public employment service or an EU body, and each card names its source and the period it covers. Some places are counted monthly, others assessed once or twice a year, so two places on the same map can be describing different moments — the date is always shown.

None of this predicts one person's chances. It describes a market.

Uzziniet vairāk

Atrodiet savu karjeras ceļu un iepazīstiet zinātni, uz kuras balstās mūsu ieteikumi.

Ātrās atbilstības pārbaude

Vaielektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālistsvarētu jums derēt?

Atbildiet uz trim ātriem jautājumiem. Šis nav pilnīgs novērtējums — tas ir informatīvs materiāls, kas palīdzēs jums izlemt, vai salīdzināt savu profilu.

Progress0/3

Vai jums patīk uzdevumi, kuriem nepieciešamsAtzinība?

Vai jums patīk uzdevumi, kuriem nepieciešamsStresa tolerance?

Vai jums patīk uzdevumi, kuriem nepieciešamsPielāgošanās spēja/Izcelsme?

NexFuture™

Nākotnes perspektīva elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists

The outlook for elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Kā tiek aprēķināti šie rezultāti?

Noturības indekss (0–100) novērtē, cik strukturāli aizsargāta šī profesija ir no automatizācijas un MI traucējumiem, pamatojoties uz uzdevumu līmeņa analīzi. Augstāki rādītāji nozīmē vairāk uzdevumu, kas prasa cilvēka spriedumu. AI iedarbība parāda aplēsto uzdevumu stundu procentu, ko varētu ietekmēt pašreizējās MI spējas. Tās ir no modeļa atvasinātas strukturālas indikācijas, nevis prognozes par individuālo darba drošību.

Spēlējiet nākotni

Kāelektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālistsvarētu mainīties, pieaugot AI ieviešanai?

Šī loma, visticamāk, pakāpeniski mainīsies, AI atbalstot noteiktus uzdevumus, nevis aizstājot visu nodarbošanos.

Būtiska transformācija uzdevumu līmenī tiek lēsta pēc 15 gadiem (ap 2041. gadu) saskaņā ar izvēlēto „Paredzams“ scenāriju.
~55%
Izturība
Automatizācijas risks
EXP~35%
Cilvēka mala
MOAT~60%

Ilustratīvs scenārijs, pamatojoties uz uzdevumu automatizējamību — nav prognoze. Vērtības tiek noapaļotas, jo tālāk nākotnē skatāties.

2026
2034
2046
AI pieņemšanas ātrums:

Kā AI var mainīt šo lomu

Pašreizējo lomu signālu deterministiska, uz modeļiem balstīta interpretācija — nevis aizstāšanas garantija.

Cilvēkam piederošs 55% Cilvēkam piederošs
Kas vēl ir atkarīgs no cilvēkiem
  • nodrošināt atbilstību muitas prasībām
  • veidot labas attiecības ar dažādu kultūru pārstāvjiem
  • izmantot konfliktu risināšanas stratēģijas
Cilvēces priekšrocība Lai paliktu priekšā šajā lomā, fokusējieties uz divējāda lietojuma preču eksporta noteikumi un elektroniskās un telesakaru iekārtas. Šīs cilvēka-centriski prasmes ir vissarežģītākās AI kopēt nākamajos 20 gados.
Palīdzēt 14% Palīdzēt
Kur AI var kļūt par otro pilotu
  • uzraudzīt preču piegādes
  • runāt dažādās valodās
Automatizēt 32% Automatizēt
Uzdevumi, kas visvairāk pakļauti automatizācijai
  • iesniegt zaudējumu atlīdzināšanas prasības apdrošināšanas uzņēmumiem
  • prast lietot datoru
  • sagatavot importa un eksporta komercdokumentus
Detalizēta analīze

Dzīvības pazīmes un AI vektori

AI ekspozīcijas vektori

0-100%
Ģeneratīvs AI 14%

Ekspozīcija uz satura ģenerēšanu, radošu palielināšanu un lielo valodu modeļu rīku

AI / mašīnmācīšanās 8%

Ekspozīcija uz AI atbalstītu analīzi, modeļu atpazīšanu un paredzošās modelēšanas uzdevumiem

Kognitīvā programmatūra 7%

Ekspozīcija uz darba plūsmas automatizēšanu, lēmumu pieņemšanas atbalsta programmatūru un procesu digitalizāciju

Robotika un fiziskā automatizācija 0%

Ekspozīcija uz fizisko automatizēšanu, robotiku un sensoru vadītu uzdevumu nobīdi

Tehniskā informācija
Metodoloģija: NexFuture v3.0 Avoti: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Atjaunināts: 2026. g. aug.

NexFuture v3.0 novērtē automatizācijas ietekmi tieši no ESCO būtiskajām prasmju grupām, kas svērtas pēc prasmju masas un kalibrētas pret ekspertu enkuriem. Rezultāti ir varbūtības aplēses, nevis garantijas. Pilnu informāciju skatiet NexFuture metodoloģijas baltajā grāmatā.

Mēra pakļautību automatizācijai. Tas nemēra atalgojumu, pieprasījumu vai darbvietu skaitu jūsu tuvumā.

Diena dzīvē

Ko cilvēki šajā lomā parasti dara

Vadība un uzņēmējdarbība

Diena dzīvē

Parasta diena kāelektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists

09
09:00 · Rīts
izmantot importa stratēģijas
Ievērot un īstenot importēšanas stratēģijas atkarībā no uzņēmuma lieluma, produkcijas rakstura, pieejamajām zināšanām un uzņēmējdarbības apstākļiem starptautiskajos tirgos. Šīs stratēģijas attiecas uz procesuāliem un stratēģiskiem jautājumiem un ietver muitas iestāžu vai brokeru iesaisti.
10
10:30 · Pusrīta
nodrošināt atbilstību muitas prasībām
Ieviest un uzraudzīt atbilstību importa un eksporta prasībām, lai izvairītos no muitas prasībām, piegādes ķēdes pārtraukuma un lielākām kopējām izmaksām.
12
12:00 · Pusdienas
organizēt pārvadātājus
Organizēt transportēšanas sistēmu (tostarp kārtot muitas procedūras), ar kuras palīdzību produkts tiek nogādāts pircējam vai produkts tiek iegūts no piegādātāja.
14
14:00 · Pēcpusdiena
plānot transporta darbības
Plānot mobilitāti un transportu dažādām struktūrvienībām, lai nodrošinātu iekārtu un materiālu iespējami labāku apriti. Vienoties par iespējami labākiem piegādes tarifiem. Salīdzināt dažādus piedāvājumus un atlasīt drošāko un izdevīgāko piedāvājumu.
15
15:30 · Vēlā pēcpusdienā
sazināties ar sūtījumu ekspeditoriem
Uzturēt pienācīgu saziņu ar kravas sūtītāju un kravas ekspeditoriem, kuri nodrošina nekļūdīgu preču piegādi un izplatīšanu.
17
17:00 · Iesaiņojums
uzraudzīt preču piegādes
Sekot līdzi produktu loģistikas organizācijai. Nodrošināt, ka produkti tiek transportēti pareizi un savlaicīgi.

Uzdevumu secībai ir ilustratīvs raksturs. Atsevišķas dienas atšķiras.

Programmatūra un tehnoloģijas & Zināšanu jomas
Programmatūra un tehnoloģijas
Automated commercial environment software ACEAutomated system for customs data ASYCUDACustoms records databasesElectronic data interchange EDI softwareMaterials requirement planning MRP softwareMicrosoft AccessMicrosoft ExcelMicrosoft Office softwareMicrosoft OutlookMicrosoft PowerPointMicrosoft WordOperating system softwareOptical character reader OCR softwareParts classification databasesSAP Customs ManagementSAP softwareTariff databasesWeb browser software
Zināšanu jomas
  • divējāda lietojuma preču eksporta noteikumi

    Informācijas joma, kas nošķir valsts un starptautiskos noteikumus par divējāda lietojuma preču eksportu.

  • elektroniskās un telesakaru iekārtas

    Piedāvātās elektroniskās un telesakaru iekārtas un produkti, to funkcionalitāte, īpašības un tiesiskās un normatīvās prasības.

  • embargo noteikumi

    Valsts, starptautiskās un ārvalstu sankcijas un embargo noteikumi, piemēram, Padomes Regula (ES) Nr. 961/2010.

  • starptautiskie importa un eksporta noteikumi

    Principi, kas reglamentē produktu un iekārtu importu un eksportu, tirdzniecības ierobežojumus, veselības aizsardzības un darba drošības pasākumus, licences u. c.

  • starptautiskie komercdarījumu noteikumi

    Iepriekš noteikti komerciāli noteikumi, kurus izmanto starptautiskos komercdarījumos un kuros tiek paredzēti skaidri uzdevumi, izmaksas un riski, kas saistīti ar preču piegādi un pakalpojumu sniegšanu.

Būtiskas prasmes
jaunu procedūru vai procesu īstenošana
  • izmantot eksporta stratēģijas

    Ievērot un īstenot stratēģijas atkarībā no uzņēmuma lieluma un iespējamajām priekšrocībām starptautiskajā tirgū. Noteikt mērķus ražojumu vai preču eksportam uz tirgu, lai samazinātu riskus potenciālajiem pircējiem.

  • izmantot importa stratēģijas

    Ievērot un īstenot importēšanas stratēģijas atkarībā no uzņēmuma lieluma, produkcijas rakstura, pieejamajām zināšanām un uzņēmējdarbības apstākļiem starptautiskajos tirgos. Šīs stratēģijas attiecas uz procesuāliem un stratēģiskiem jautājumiem un ietver muitas iestāžu vai brokeru iesaisti.

risinājumu izstrāde
  • rast problēmu risinājumus

    Risināt problēmas, kas rodas plānošanā, prioritāšu noteikšanā, organizēšanā, vadīšanā un atvieglošanā, kā arī darbības rezultātu novērtēšanā. Izmantot sistemātiskus informācijas apkopošanas, analīzes un sintēzes procesus, lai izvērtētu pašreizējo praksi un radītu jaunu izpratni par praksi.

tehniskā vai akadēmiskā rakstīšana
  • sagatavot importa un eksporta komercdokumentus

    Organizēt oficiālu dokumentu, piemēram, akreditīvu, nosūtījuma orderu un izcelsmes sertifikātu, noformēšanu.

mediācija un strīdu izšķiršana
  • izmantot konfliktu risināšanas stratēģijas

    Uzņemties atbildību par visu sūdzību un strīdu izskatīšanu, izrādot empātiju un izpratni, lai panāktu izlīgumu. Pilnībā pārzināt visus sociālās atbildības protokolus un procedūras un spēt profesionāli risināt ar azartspēlēm saistītas problēmsituācijas, izrādot gatavību un empātiju.

budžeta vai finanšu pārvaldība
  • apstrādāt cenu piedāvājumus no potenciālajiem pārvadātājiem

    Izvērtēt cenu piedāvājumus un pakalpojumus, ko piedāvā potenciālie pārvadātāji tirgū.

svešvalodu lietošana
  • runāt dažādās valodās

    Pārvaldīt svešvalodas, lai spētu sazināties vienā vai vairākās svešvalodās.

nodrošināt tiesību aktu ievērošanu
  • nodrošināt atbilstību muitas prasībām

    Ieviest un uzraudzīt atbilstību importa un eksporta prasībām, lai izvairītos no muitas prasībām, piegādes ķēdes pārtraukuma un lielākām kopējām izmaksām.

vadīt transporta un loģistikas darbības
  • izmantot multimodālo loģistiku

    Pārvaldīt preču plūsmu ar multimodālu pārvadājumu starpniecību.

Prasmes DNA

Prasmes DNA

Darba personības iezīmes un vērtības, kas nosaka šo lomu

Galvenās īpašības, kas jums nepieciešamas
Atzinība Stresa tolerance Pielāgošanās spēja/Izcelsme Uzticamība Neatkarība Sasniegums/Pūles Godīgums Daudzveidība Sasniegums Analītiskā domāšana Paškontrole Liderība Sadarbība Rūpes par citiem Inovācija Sociālā orientācija
Galvenās balvas, kuras varat sagaidīt
SasniegumsDarba apstākļiAtzinībaAttiecībasAtbalstsNeatkarība
Karjeras virzība

Izaugsmes ceļi un līdzīgas lomas

Izpētiet tipiskos karjeras ceļus, blakus esošās prasmes un līdzīgas lomas, lai plānotu savu nākamo pāreju.

Bieži jautājumi

Bieži uzdotie jautājumi

Kādas prasības ir nepieciešamas, lai kļūtu par elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālistu?
Lai veiksmīgi strādātu šajā profesijā, nepieciešama padziļināta izpratne par starptautisko tirdzniecības noteikumiem, muitas likumiem un elektronisko iekārtu specifikāciju. Vēlamas ir prasmes dokumentu sagatavošanā, analītiski spējas un ļoti labas komunikācijas prasmes.
Kādas ir tipiskās darba apstākļi elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālistam?
Šis amats parasti ir nodrošināts darba līgumos. Darbs notiek galvenokārt birojā, taču var būt nepieciešams apmeklēt muitas iestādes vai sadarbības partnerus. Prasības var būt elastīgas un atkarīgas no uzņēmuma specifiskā darba režīma.
Vai ir nepieciešams apgūt kādas sertifikācijas, lai strādātu kā elektronisko un telekomunikāciju iekārtu importa un eksporta speciālists?
Konkrētu sertifikāciju nav obligātas, taču apgūstot muitas deklarantu kursus vai iegūstot sertifikātus par starptautisko tirdzniecību, var palielināt savu konkurētspēju darba tirgū.
Elektronisko Un Telekomunikāciju Iekārtu Importa Un Eksporta Speciālists — vai Eiropā ir deficīts?
Abus, atkarībā no valsts. No 10 Eiropas valstīm, kas šo profesiju grupu novērtēja 2025. gadā, 5 ziņoja par deficītu un 5 par pārpalikumu. Šie novērtējumi tiek publicēti par profesiju grupām, nevis par atsevišķiem amatu nosaukumiem.
Elektronisko Un Telekomunikāciju Iekārtu Importa Un Eksporta Speciālists — cik par to maksā Amerikas Savienotajās Valstīs?
78 420 dolāru gadā pēc mediānas, uz 2025-05. Štatu mediānas svārstās no 48 950 līdz 111 030 dolāriem. Avots: US Bureau of Labor Statistics. Skaitlis attiecas uz Amerikas Savienotajām Valstīm un nav prognoze Eiropai.