tekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas
Vaidmens objektyvas
Ar domitės tarptautine prekyba ir tekstilės industrija? „Tekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas“ užtikrina sklandų tekstilės gaminių srautą tarp Lietuvos ir kitų šalių, atlikdamas svarbų vaidmenį logistikos ir muitinės procesuose.
„Tekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialisto“ darbas apima įvairias užduotis, susijusias su tekstilės gaminių, pusgaminių ir žaliavų įvežimu į Lietuvą ir išvežimu iš jos. Tai reikalauja išsamaus žinojimo muitinės procedūrų, tarptautinės prekybos taisyklių bei logistikos principų. Specialistai bendradarbiauja su tiekėjais, importuotojais, muitinės institucijomis ir kitais susijusiais partneriais, užtikrindami efektyvų ir teisėtą prekių srautą.
- • Muitinės deklaracijų ruošimas ir pateikimas bei dokumentų tvarkymas importo ir eksporto operacijoms.
- • Prekių klasifikacijos nustatymas pagal Lietuvos muitinės tarifą ir tarptautines prekybos taisykles.
- • Logistikos organizavimas: transporto pasirinkimas, maršrutų planavimas, sandėliavimo koordinavimas.
Kur šios profesijos poreikis
Praneštas darbo jėgos trūkumas ir perteklius pagal metus. Skelbiama profesijų grupėms, o ne atskiriems pareigų pavadinimams.
Sodresnė spalva: taip pat pranešta daugiau metų iš eilės.
Skaičiai apima grupę Jaunesnieji verslo ir administravimo specialistai — 200 profesijos, įskaitant šią.
Trūkumas: Belgium, Italy, Netherlands, Romania ir dar 1.
Ilgiausiai trunkantis trūkumas: Belgium, 4 metai.
Pasirinkite teritoriją žemėlapyje, kad pamatytumėte jos duomenis.
Apie šį šaltinį›
Šaltinis: ELA/EURES, darbo jėgos trūkumas ir perteklius. Duomenys skelbiami profesijų grupės lygmeniu ir apima Europą. Leidimai skiriasi priedo sandara ir apimamomis šalimis, todėl skirtumas tarp metų ne visada reiškia, kad pasikeitė darbo rinka. Pilkos šalys nepranešė, o tai nėra tas pats kas pusiausvyra.
What these words mean
The four things this section reports
- Reported demand
- Whether employers report needing people in this job — a judgement published by a national or EU body, not a count.
- Where it is heading
- Which way employment in this job is expected to move over the coming years, from an official projection.
- Openings
- Roughly how many openings arise — from growth and from people leaving the job.
- Typical pay
- What people in this job typically earn where the source publishes it. Blank does not mean unpaid; it means nobody publishes it for that place.
A measure is left out when nobody publishes it for that place, rather than shown as zero.
Which way the market leans for you
- In your favour
- More openings than people looking — employers are competing for candidates.
- Balanced
- Openings and candidates are roughly matched.
- Competitive
- More people looking than openings — expect to compete.
- Mixed evidence
- Sources disagree, or the same occupation group is short in one part and oversupplied in another.
Every source resolves to one of these four, so there is a single vocabulary to learn. What differs is the evidence behind it, which is printed underneath each verdict — a measured ratio of openings to jobseekers, or an assessment published by a national body.
How this job compares with other jobs in the same country
- Strong
- Among the strongest in that country
- Good
- Stronger than most jobs in that country
- Mixed
- About typical for that country
- Weak
- Weaker than most jobs in that country
This is a rank within one country, not a score you can carry across borders — the registers behind two countries count different people, so the same number means different things in each. It is also why a job can be among the strongest in a country and still show as Competitive: it leads the field in a market that is crowded overall.
Where these come from
Every figure is published by a national statistics office, a public employment service or an EU body, and each card names its source and the period it covers. Some places are counted monthly, others assessed once or twice a year, so two places on the same map can be describing different moments — the date is always shown.
None of this predicts one person's chances. It describes a market.
Sužinokite daugiau
Raskite savo karjeros kelią ir susipažinkite su mokslu, kuriuo grindžiamos mūsų rekomendacijos.
Artekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistasjums tiktų?
Atsakykite į tris greitus klausimus. Tai nėra išsamus įvertinimas – tai anonsas, padėsiantis nuspręsti, ar palyginti savo profilį.
Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaPripažinimas?
Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaStreso tolerancija?
Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaPrisitaikymas/Lankstumas?
Ateities perspektyvos tekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas
The outlook for tekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.
Kaip skaičiuojami šie rezultatai?
Atsparumo indeksas (0–100) įvertina, kaip struktūriškai apsaugota ši profesija nuo automatizacijos ir AI trikdžių, remiantis užduočių lygio analize. Didesni balai reiškia daugiau užduočių, reikalaujančių žmogaus sprendimo. AI poveikis rodo numatomą darbo valandų procentą, kurį galėtų paveikti dabartiniai AI pajėgumai. Tai struktūriniai rodikliai, kilę iš modelio, o ne individualios darbo saugumo prognozės.
Kaiptekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistasgalėtų pasikeisti augant AI pritaikymui?
Tikėtina, kad šis vaidmuo keisis palaipsniui, AI rems pasirinktas užduotis, o ne pakeis visą profesiją.
Iliustracinis scenarijus pagal užduočių automatizavimą — ne prognozė. Reikšmės apvalinamos, kuo toliau žiūrite į ateitį.
Kaiptekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistasgalėtų pasikeisti augant AI pritaikymui?
Tikėtina, kad šis vaidmuo keisis palaipsniui, AI rems pasirinktas užduotis, o ne pakeis visą profesiją.
Iliustracinis scenarijus pagal užduočių automatizavimą — ne prognozė. Reikšmės apvalinamos, kuo toliau žiūrite į ateitį.
Kaip AI gali pakeisti šį vaidmenį
Deterministinis, modeliu pagrįstas dabartinių vaidmenų signalų interpretavimas – ne pakeitimo garantija.
Kas dar priklauso nuo žmonių
- užtikrinti atitiktį muitinės reikalavimams
- užmegzti tarpusavio santykius su skirtingų kultūrų žmonėmis
- valdyti konfliktus
Kur AI gali tapti antruoju pilotu
- stebėti prekių pristatymo veiklą
- mokėti įvairias kalbas
Užduotys, kurios labiausiai susiduria su automatizavimu
- registruoti draudimo bendrovėms teikiamus reikalavimus išmokėti draudimo išmoką
- mokėti naudotis kompiuteriu
- rengti importo ir eksporto komercinius dokumentus
Gyvybiniai požymiai ir dirbtinio intelekto vektoriai
AI ekspozicijos vektoriai
0-100%Rizika iš turinio generavimo, kūrybinio patobulinimo ir didelių kalbos modelių įrankių
Rizika iš AI pagalbos atliktos analizės, modelio atpažinimo ir numatymo modeliavimo užduočių
Rizika iš darbo srauto automatizavimo, sprendimų paramos programinės įrangos ir procesų skaitmeninimo
Rizika iš fizinio automatizavimo, robotikos ir jutikliu valdomo užduočių poslinkio
Techninė informacija
NexFuture v3.0 vertina automatizavimo poveikį tiesiogiai iš ESCO esminių įgūdžių grupių, pasvertą pagal įgūdžių masę ir sukalibruotą pagal ekspertų atskaitos taškus. Balai yra tikimybiniai įverčiai, o ne garantijos. Išsamią informaciją rasite NexFuture metodologijos baltojoje knygoje.
Matuoja automatizavimo poveikį. Jis nematuoja atlyginimo, paklausos ar darbo vietų skaičiaus netoli jūsų.
Ką žmonės šiame vaidmenyje dažniausiai daro
Vadovavimas ir verslumas
Įprasta diena kaiptekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas
09 09:00 · Rytas bendrauti su ekspeditoriais
10 10:30 · Vidurys rytas koordinuoti vežėjų veiklą
12 12:00 · Vidurdienis planuoti transporto operacijas
14 14:00 · Popietė stebėti prekių pristatymo veiklą
15 15:30 · Vėlyvą popietę taikyti importo strategijas
17 17:00 · Užbaigimas užmegzti tarpusavio santykius su skirtingų kultūrų žmonėmis
Užduočių tvarka yra iliustracinė. Atskiros dienos skiriasi.
-
apsaugos priemonės nuo kenksmingų organizmų
Nacionalinės ir tarptautinės apsaugos nuo kenksmingų organizmų priemonės, pvz., Tarybos direktyva 2000/29/EB dėl apsaugos priemonių nuo augalams ir augaliniams produktams kenksmingų organizmų įvežimo į Bendriją ir išplitimo joje.
-
embargo reglamentavimas
Nacionalinės, tarptautinės ir užsienio sankcijų ir embargo taisyklės, pvz., Tarybos reglamentas (ES) Nr. 961/2010.
-
medžiagoms taikomi reglamentai
Nacionalinės ir tarptautinės medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo taisyklės, pvz., Reglamentas (EB) Nr. 1272/2008.
-
tarptautinės importo ir eksporto taisyklės
Principai, kuriais reglamentuojamas produktų ir įrangos importas ir eksportas, prekybos apribojimai, sveikatos ir saugos priemonės, licencijos ir kt.
-
tarptautinių komercinių sandorių taisyklės
Iš anksto nustatyti komerciniai terminai, vartojami tarptautiniuose komerciniuose sandoriuose; šiais terminais nustatomos aiškios užduotys, sąnaudos ir rizika, susiję su prekių tiekimu ir paslaugų teikimu.
-
tekstilės gaminiai, tekstilės pusgaminiai ir žaliava
Siūlomi tekstilės gaminiai, tekstilės pusgaminiai ir žaliavos, jų funkcijos, savybės, jiems taikomi teisiniai ir reguliavimo reikalavimai.
-
taikyti eksporto strategijas
Laikytis strategijų ir jas įgyvendinti atsižvelgiant į bendrovės dydį ir galimus jos privalumus tarptautinėje rinkoje. Nustatyti tikslus, susijusius su produktų eksportų ar prekių pateikimu rinkai, siekiant kuo labiau sumažinti riziką galimiems pirkėjams.
-
taikyti importo strategijas
Stebėti ir įgyvendinti importo strategijas, atsižvelgiant į įmonės dydį, jos produktų pobūdį, turimą patirtį ir verslo sąlygas tarptautinėse rinkose. Šios strategijos apima procedūrinius ir strateginius klausimus, taip pat muitinės įstaigų ar tarpininkų dalyvavimą.
-
atrasti problemų sprendimo būdus
Spręsti problemas, kurių kyla planavimo, prioritetų nustatymo, organizavimo, vadovavimo ir (arba) palengvinimo bei veiklos rezultatų vertinimo srityse. Sistemingai rinkti, analizuoti ir apibendrinti informaciją, kad būtų galima įvertinti dabartinę praktiką ir sudaryti naujus susitarimus dėl praktinių veiksmų.
-
rengti importo ir eksporto komercinius dokumentus
Parengti oficialius dokumentus, pvz., akredityvus, važtaraščius ir kilmės sertifikatus.
-
valdyti konfliktus
Prisiimti atsakomybę už visų skundų ir ginčų nagrinėjimą, taip išreiškiant empatiją ir supratimą, kad būtų pasiektas sprendimas. Puikiai žinoti visus socialinės atsakomybės protokolus ir procedūras bei sugebėti profesionaliai išspręsti spekuliavimo problemomis padėtį, parodant brandą ir empatiją.
-
nagrinėti galimų siuntėjų kotiruojamas kainas
Įvertinti galimų rinkoje paslaugas teikiančių vežėjų kotiruojamas kainas ir paslaugas.
-
mokėti įvairias kalbas
Mokėti užsienio kalbas, kad būtų galima bendrauti viena ar daugiau užsienio kalbų.
-
užtikrinti atitiktį muitinės reikalavimams
Įgyvendinti ir stebėti, kaip laikomasi importo ir eksporto reikalavimų, kad būtų išvengta muitinės ieškinių, tiekimo grandinės nutraukimo, padidėjusių bendrų išlaidų.
-
valdyti daugiarūšio transporto logistikos sistemas
Valdyti produktų srautą naudojant daugiarūšį transportą.
Gebėjimo DNA
Darbo asmenybės bruožai ir vertybės, kurios apibrėžia šį vaidmenį
Pažiūrėkite, ar šis vaidmuo atitinka jūsų karjeros DNR
Atlikite nemokamą karjeros DNR vertinimą ir sužinokite, kaiptekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistasatitinka jūsų interesus, darbo stilių ir ateities kelią. Mažiau nei per 10 minučių gausite suasmenintą tinkamumo signalą ir planą, ką daryti toliau.
Augimo keliai ir panašūs vaidmenys
Ištirkite tipinius karjeros kelius, susijusius įgūdžius ir panašius vaidmenis, kad suplanuotumėte kitą žingsnį.
Kur tinkatekstilės, tekstilės pusgaminių ir žaliavų importo eksporto specialistas?
Panašumo balai, pagrįsti įgūdžių sutapimo iš ESCO duomenų.
medienos ir statybinių medžiagų importo eksporto specialistas
88% panašumasgėlių ir augalų importo eksporto specialistas
88% panašumasbaldų, kilimų ir apšvietimo įrangos importo eksporto specialistas
88% panašumaskailių, odų ir odos gaminių importo eksporto specialistas
88% panašumasvaisių ir daržovių importo eksporto specialistas
85% panašumasžemės ūkio žaliavų, sėklų ir pašarų importo eksporto specialistas
85% panašumasDažnai užduodami klausimai
- Kokie žinojimo lygiai reikalingi muitinės procedūrų srityje?
- Būtinas išsamus žinojimas Lietuvos muitinės taisyklių, tarptautinės prekybos reglamento (angl. Incoterms) ir kitų susijusių teisės aktų. Patirtis su elektroniniu muitinės deklaracijų pateikimu yra didelis privalumas.
- Kaip šis darbas susijungia su tekstilės pramonės specifikomis?
- Specialistas turi suprasti tekstilės gaminių sudėtį, savybes ir klasifikaciją, kad galėtų teisingai nustatyti muitinės mokesčius ir taikomus apribojimus. Taip pat svarbu žinoti tekstilės pramonės tendencijas ir reikalavimus.
- Ar dažnai tenka keliauti susitikimams su tiekėjais ar importuotojais?
- Kelionių dažnumas priklauso nuo įmonės veiklos apimties ir partnerių geografinės padėties. Kartais gali būti reikalaujamas dalyvavimas tarptautinėse parodose ir susitikimuose.
- Tekstilės, Tekstilės Pusgaminių Ir Žaliavų Importo Eksporto Specialistas — ar Europoje trūksta?
- Ir viena, ir kita — priklauso nuo šalies. Iš 10 Europos šalių, vertinusių šią profesijų grupę 2025 m., 5 pranešė apie trūkumą, o 5 apie perteklių. Šie vertinimai skelbiami pagal profesijų grupes, o ne pagal atskirus pareigų pavadinimus.
- Tekstilės, Tekstilės Pusgaminių Ir Žaliavų Importo Eksporto Specialistas — kiek už tai moka Jungtinėse Valstijose?
- 78 420 dolerių per metus pagal medianą, 2025-05 duomenimis. Valstijų medianos svyruoja nuo 48 950 iki 111 030 dolerių. Šaltinis: US Bureau of Labor Statistics. Skaičius taikomas Jungtinėms Valstijoms ir nėra prognozė Europai.