Profesinis profilis

ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas

Momentinė nuotrauka

Ar jums patinka derybos ir stiprūs ryšiai? „Ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas“ užtikrina sklandų IRT paslaugų teikimą, efektyvų biudžeto valdymą ir stiprų bendradarbiavimą su tiekėjais, todėl organizacijos IT infrastruktūra veikia optimaliai.

Santrauka

„Ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas“ (angl. Vendor Manager for IT) yra atsakingas už strateginį ryšių su tiekėjais valdymą. Šis specialistas užmezga ir palaiko teigiamus verslo santykius su tiekėjais, užtikrinant, kad organizacijos IT poreikiai būtų patenkinami efektyviai ir ekonomiškai. Darbo kasdienybė apima tiekėjų pasirinkimą, sutartų sąlygų derybas, paslaugų lygio stebėsenę ir problemų sprendimą. Svarbus vaidmuo – užtikrinti, kad organizacijos IRT skyrius gautų reikiamas paslaugas laiku ir pagal sutartus standartus.

Pagrindinės pareigos:
  • • Tiekėjų paieška, vertinimas ir pasirinkimas, atsižvelgiant į organizacijos poreikius ir biudžetą.
  • • Sutarčių derybos ir valdymas su tiekėjais, įskaitant kainų, paslaugų lygio ir atsakomybės sąlygas.
  • • Tiekėjų veiklos stebėsena ir vertinimas, užtikrinant paslaugų kokybę ir atitiktį sutartiniams įsipareigojimams.
Labour market

Kur šios profesijos poreikis

Praneštas darbo jėgos trūkumas ir perteklius pagal metus. Skelbiama profesijų grupėms, o ne atskiriems pareigų pavadinimams.

Pranešta apie trūkumąPranešta apie pertekliųPranešta kitais metaisŠis šaltinis to neapima

Sodresnė spalva: taip pat pranešta daugiau metų iš eilės.

Skaičiai apima grupę Gamybos ir specializuotų paslaugų srities vadovai — 186 profesijos, įskaitant šią.

7 iš 11 su trūkumu202514 iš 26 auga2.5Mdarbo vietos iki 2035 m.

Trūkumas: Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czechia ir dar 3.

Ilgiausiai trunkantis trūkumas: Belgium, 4 metai.

Pasirinkite teritoriją žemėlapyje, kad pamatytumėte jos duomenis.

Apie šį šaltinį

Šaltinis: ELA/EURES, darbo jėgos trūkumas ir perteklius. Duomenys skelbiami profesijų grupės lygmeniu ir apima Europą. Leidimai skiriasi priedo sandara ir apimamomis šalimis, todėl skirtumas tarp metų ne visada reiškia, kad pasikeitė darbo rinka. Pilkos šalys nepranešė, o tai nėra tas pats kas pusiausvyra.

What these words mean

The four things this section reports

Reported demand
Whether employers report needing people in this job — a judgement published by a national or EU body, not a count.
Where it is heading
Which way employment in this job is expected to move over the coming years, from an official projection.
Openings
Roughly how many openings arise — from growth and from people leaving the job.
Typical pay
What people in this job typically earn where the source publishes it. Blank does not mean unpaid; it means nobody publishes it for that place.

A measure is left out when nobody publishes it for that place, rather than shown as zero.

Which way the market leans for you

In your favour
More openings than people looking — employers are competing for candidates.
Balanced
Openings and candidates are roughly matched.
Competitive
More people looking than openings — expect to compete.
Mixed evidence
Sources disagree, or the same occupation group is short in one part and oversupplied in another.

Every source resolves to one of these four, so there is a single vocabulary to learn. What differs is the evidence behind it, which is printed underneath each verdict — a measured ratio of openings to jobseekers, or an assessment published by a national body.

How this job compares with other jobs in the same country

Strong
Among the strongest in that country
Good
Stronger than most jobs in that country
Mixed
About typical for that country
Weak
Weaker than most jobs in that country

This is a rank within one country, not a score you can carry across borders — the registers behind two countries count different people, so the same number means different things in each. It is also why a job can be among the strongest in a country and still show as Competitive: it leads the field in a market that is crowded overall.

Where these come from

Every figure is published by a national statistics office, a public employment service or an EU body, and each card names its source and the period it covers. Some places are counted monthly, others assessed once or twice a year, so two places on the same map can be describing different moments — the date is always shown.

None of this predicts one person's chances. It describes a market.

Sužinokite daugiau

Raskite savo karjeros kelią ir susipažinkite su mokslu, kuriuo grindžiamos mūsų rekomendacijos.

Greitas pritaikymo patikrinimas

Arryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovasjums tiktų?

Atsakykite į tris greitus klausimus. Tai nėra išsamus įvertinimas – tai anonsas, padėsiantis nuspręsti, ar palyginti savo profilį.

Pažanga0/3

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaPripažinimas?

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaDorovingumas?

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaDarbo sąlygos?

NexFuture™

Ateities perspektyvos ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas

The outlook for ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Kaip skaičiuojami šie rezultatai?

Atsparumo indeksas (0–100) įvertina, kaip struktūriškai apsaugota ši profesija nuo automatizacijos ir AI trikdžių, remiantis užduočių lygio analize. Didesni balai reiškia daugiau užduočių, reikalaujančių žmogaus sprendimo. AI poveikis rodo numatomą darbo valandų procentą, kurį galėtų paveikti dabartiniai AI pajėgumai. Tai struktūriniai rodikliai, kilę iš modelio, o ne individualios darbo saugumo prognozės.

Žaisti ateitį

Kaipryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovasgalėtų pasikeisti augant AI pritaikymui?

Kai kurios užduočių sritys gali pereiti prie dirbtinio intelekto darbo eigos, todėl perkvalifikavimas tampa svarbesnis.

Prognozuojama reikšminga užduočių lygio transformacija po 11 metų (apie 2037 m.) pagal pasirinktą „Tikimasi“ scenarijų.
~30%
Atsparumas
Automatizavimo rizika
EXP~65%
Žmogaus kraštas
MOAT~30%

Iliustracinis scenarijus pagal užduočių automatizavimą — ne prognozė. Reikšmės apvalinamos, kuo toliau žiūrite į ateitį.

2026
2032
2042
AI priėmimo greitis:

Kaip AI gali pakeisti šį vaidmenį

Deterministinis, modeliu pagrįstas dabartinių vaidmenų signalų interpretavimas – ne pakeitimo garantija.

Priklauso žmogui 31% Priklauso žmogui
Kas dar priklauso nuo žmonių
  • palaikyti ryšius su klientais
  • palaikyti ryšius su tiekėjais
  • tvarkyti sutartis
Žmogiškoji ži vantažas Norėdami likti nepastebiamas šiame vaidmenyje, suskrupulykite dėl informacinių ir ryšių technologijų pardavimo metodikos ir informacinių ir ryšių technologijų rinka. Šios žmogiškos įgūdžiai yra sunkiausiai AI replikuojamos per ateinančius 20 metų.
Padėti 19% Padėti
Kur AI gali tapti antruoju pilotu
  • stebėti kainų tendencijas
  • analizuoti tiekimo grandinės strategijas
  • analizuoti tiekimo grandinės tendencijas
Automatizuoti 62% Automatizuoti
Užduotys, kurios labiausiai susiduria su automatizavimu
  • parengti pirkimo veiklos ataskaitas
Išsami analizė

Gyvybiniai požymiai ir dirbtinio intelekto vektoriai

AI ekspozicijos vektoriai

0-100%
Kognityvinė programinė įranga 19%

Rizika iš darbo srauto automatizavimo, sprendimų paramos programinės įrangos ir procesų skaitmeninimo

AI / mašininis mokymasis 11%

Rizika iš AI pagalbos atliktos analizės, modelio atpažinimo ir numatymo modeliavimo užduočių

Generatyvus AI 9%

Rizika iš turinio generavimo, kūrybinio patobulinimo ir didelių kalbos modelių įrankių

Robotai ir fizinė automatika 0%

Rizika iš fizinio automatizavimo, robotikos ir jutikliu valdomo užduočių poslinkio

Techninė informacija
Metodika: NexFuture v3.0 Šaltiniai: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Atnaujinta: 2026-08

NexFuture v3.0 vertina automatizavimo poveikį tiesiogiai iš ESCO esminių įgūdžių grupių, pasvertą pagal įgūdžių masę ir sukalibruotą pagal ekspertų atskaitos taškus. Balai yra tikimybiniai įverčiai, o ne garantijos. Išsamią informaciją rasite NexFuture metodologijos baltojoje knygoje.

Matuoja automatizavimo poveikį. Jis nematuoja atlyginimo, paklausos ar darbo vietų skaičiaus netoli jūsų.

Diena iš gyvenimo

Ką žmonės šiame vaidmenyje dažniausiai daro

Vadovavimas ir verslumas

Diena gyvenime

Įprasta diena kaipryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas

09
09:00 · Rytas
analizuoti tiekimo grandinės tendencijas
Analizuoti ir prognozuoti tiekimo grandinės operacijų tendencijas ir pokyčius, susijusius su technologijomis, efektyvumo sistemomis, siunčiamų produktų rūšimis ir logistiniais vežimo reikalavimais, kad neatsiliktų nuo tiekimo grandinės metodikų.
10
10:30 · Vidurys rytas
koordinuoti įsigijimo veiklą
Koordinuoti ir valdyti viešųjų pirkimų ir nuomos procesus, įskaitant įsigijimą, nuomą, planavimą, priežiūrą ir ataskaitų teikimą ekonomiškai efektyviu būdu organizaciniu lygmeniu.
12
12:00 · Vidurdienis
palaikyti ryšius su klientais
Užmegzti ilgalaikius ir prasmingus santykius su klientais, kad būtų užtikrintas pasitenkinimas ir tikslumas, teikiant tikslius ir draugiškus patarimus ir paramą, tiekiant kokybiškus produktus ir teikiant paslaugas bei informaciją apie prekę ir paslaugą.
14
14:00 · Popietė
palaikyti ryšius su tiekėjais
Užmegzti ilgalaikius ir prasmingus santykius su tiekėjais ir paslaugų teikėjais, kad būtų užmegztas teigiamas, pelningas ir ilgalaikis bendradarbiavimas ir derybos dėl sutarčių.
15
15:30 · Vėlyvą popietę
parengti pirkimo užsakymo dokumentus
Parengti ir peržiūrėti dokumentus, reikalingus, kad būtų leista išsiųsti produktą iš tiekėjo už nurodytą kainą ir laikantis tam tikrų sąlygų.
17
17:00 · Užbaigimas
parengti pirkimo veiklos ataskaitas
Parengti su produktų pirkimu susijusius dokumentus ir rinkmenas.

Užduočių tvarka yra iliustracinė. Atskiros dienos skiriasi.

Programinė įranga ir technologijos & Žinių sritys
Programinė įranga ir technologijos
24SevenOffice Project3M Post-it AppActano RplanAdobe AcrobatAdobe ActionScriptAdobe Creative Cloud softwareAdobe DreamweaverAdobe IllustratorAdobe InDesignAdobe PhotoshopAdvanced business application programming ABAPAEC Software FastTrack ScheduleAirtableAJAXAmazon DynamoDBAmazon Elastic Compute Cloud EC2Amazon KinesisAmazon RedshiftAmazon Web Services AWS softwareAMS REALTIME Projects
Žinių sritys
  • informacinių ir ryšių technologijų pardavimo metodikos

    IRT sektoriuje taikoma praktika, kuria siekiama reklamuoti ir parduoti produktus, paslaugas arba taikomąsias programas, pvz., „SPIN Selling“, „Conceptual Selling“ ir „SNAP Selling“.

  • informacinių ir ryšių technologijų rinka

    IRT rinkos sektoriaus prekių ir paslaugų grandinės procesai, suinteresuotieji subjektai ir dinamika.

  • sutelktinio darbo strategija

    Aukšto lygio verslo procesų, idėjų ar turinio valdymo ir optimizavimo veiksmų planavimas, sutelkiant didelių žmonių bendruomenių, įskaitant internetines grupes, pastangas.

  • užsakomųjų paslaugų strategija

    Aukšto lygio išorės paslaugų teikėjų valdymo ir optimizavimo planavimas siekiant vykdyti verslo procesus.

  • vidinių išteklių panaudojimo strategija

    Aukšto lygio vidinių veiklos procesų valdymo ir optimizavimo planavimas, paprastai siekiant išlaikyti svarbiausių darbo aspektų kontrolę.

  • programinės įrangos komponentų tiekėjai

    Tiekėjai, galintys tiekti reikiamus programinės įrangos komponentus.

Įgūdžiai tarp sektorių
  • elektroninis ryšys
  • sutarčių teisė
  • tiekimo grandinės valdymas
Esminiai įgūdžiai
plėtoti profesinius santykius ar tinklus
  • palaikyti ryšius su klientais

    Užmegzti ilgalaikius ir prasmingus santykius su klientais, kad būtų užtikrintas pasitenkinimas ir tikslumas, teikiant tikslius ir draugiškus patarimus ir paramą, tiekiant kokybiškus produktus ir teikiant paslaugas bei informaciją apie prekę ir paslaugą.

  • palaikyti ryšius su tiekėjais

    Užmegzti ilgalaikius ir prasmingus santykius su tiekėjais ir paslaugų teikėjais, kad būtų užmegztas teigiamas, pelningas ir ilgalaikis bendradarbiavimas ir derybos dėl sutarčių.

analizuoti verslo operacijas
  • analizuoti tiekimo grandinės strategijas

    Išnagrinėti organizacijos planavimo duomenis apie gamybą, jų numatomus produkcijos vienetus, kokybę, kiekį, kainą, laiką ir darbo reikalavimus. Teikti pasiūlymus, kaip patobulinti produktus, pagerinti paslaugų kokybę ir sumažinti išlaidas.

  • analizuoti tiekimo grandinės tendencijas

    Analizuoti ir prognozuoti tiekimo grandinės operacijų tendencijas ir pokyčius, susijusius su technologijomis, efektyvumo sistemomis, siunčiamų produktų rūšimis ir logistiniais vežimo reikalavimais, kad neatsiliktų nuo tiekimo grandinės metodikų.

ieškoti galimybių
  • ieškoti tiekėjų

    Nustatyti galimus tiekėjus ir vesti su jais tolesnes derybas. Atsižvelgti į tokius aspektus, kaip produktų kokybė, tvarumas, vietos kilmė, sezoniškumas ir teritorijos aprėptis. Įvertinti, ar yra tikimybė, kad su jai bus sudarytos naudingos sutartys ir susitarimai.

valdyti biudžetą ar finansus
  • valdyti biudžetą

    Planuoti ir stebėti biudžetą teikti biudžeto ataskaitas ir rengti nustatytus gamybos biudžetus.

analizuoti finansinius ir ekonominius duomenis
  • stebėti kainų tendencijas

    Stebėti ilgalaikę produktų kainų kryptį ir dinamiką, nustatyti ir numatyti kainų pokyčius, taip pat nustatyti pasikartojančias tendencijas.

pirkti prekes arba paslaugas
  • koordinuoti įsigijimo veiklą

    Koordinuoti ir valdyti viešųjų pirkimų ir nuomos procesus, įskaitant įsigijimą, nuomą, planavimą, priežiūrą ir ataskaitų teikimą ekonomiškai efektyviu būdu organizaciniu lygmeniu.

vykdyti finansinius sandorius
  • parengti pirkimo užsakymo dokumentus

    Parengti ir peržiūrėti dokumentus, reikalingus, kad būtų leista išsiųsti produktą iš tiekėjo už nurodytą kainą ir laikantis tam tikrų sąlygų.

derėtis dėl sutarčių ir susitarimų ir juos valdyti
  • tvarkyti sutartis

    Derėtis dėl sutarties sąlygų, išlaidų ir kitų specifikacijų, užtikrinant, kad jos atitiktų teisinius reikalavimus ir būtų teisiškai įgyvendinamos. Prižiūrėti, kaip vykdoma sutartis, susitarti dėl bet kokių pakeitimų ir juos patvirtinti dokumentais, laikantis teisinių apribojimų.

Gebėjimo DNA

Gebėjimo DNA

Darbo asmenybės bruožai ir vertybės, kurios apibrėžia šį vaidmenį

Pagrindiniai bruožai, kurių jums reikia
Pripažinimas Dorovingumas Patikimumas Pasiekimas Bendradarbiavimas Analitinis mąstymas Prisitaikymas/Lankstumas Streso tolerancija Lyderystė Savikontrolė Įvairovė Pasiekimas/Pastangos Nepriklausomybė Rūpestis kitais Inovacija Socialinė orientacija
Pagrindiniai apdovanojimai, kurių galite tikėtis
PasiekimasDarbo sąlygosPripažinimasSantykiaiPalaikymasNepriklausomybė
Karjeros progresas

Augimo keliai ir panašūs vaidmenys

Ištirkite tipinius karjeros kelius, susijusius įgūdžius ir panašius vaidmenis, kad suplanuotumėte kitą žingsnį.

Karjeros peizažas

Kur tinkaryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas?

Šis vaidmuo
ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovas Šis vaidmuo

Panašumo balai, pagrįsti įgūdžių sutapimo iš ESCO duomenų.

Dažni klausimai

Dažnai užduodami klausimai

Kokios yra svarbiausios savybės sėkmingam „Ryšių su informacinių ir ryšių technologijų tiekėjais vadovui“?
Svarbiausios savybės – geri derybų įgūdžiai, analitinis mąstymas, gebėjimas efektyviai bendrauti tiek su techniniais specialistais, tiek su verslo vadovais, bei orientacija į detales ir problemų sprendimą.
Ar šis darbas reikalauja specializuotų IT žinių?
Nors gilios IT žinios nėra būtinos, supratimas apie pagrindines IT paslaugas ir technologijas yra labai pageidaujamas. Svarbu gebėti suprasti tiekėjų pasiūlymus ir vertinti jų techninį atitikimą organizacijos poreikiams.
Kaip dažnai tenka susisiekti su tiekėjais?
Susisiekimas su tiekėjais vyksta nuolat – tiek planuotas (reguliarios ataskaitos, susitikimai), tiek neplanuotas (problemų sprendimas, naujų poreikių aptarimas). Dažnumas priklauso nuo sutartų paslaugų lygio ir bendradarbiavimo modelio.
Ryšių Su Informacinių Ir Ryšių Technologijų Tiekėjais Vadovas — ar Europoje trūksta?
Taip. 2025 m. ELA/EURES leidime apie trūkumą pranešė 7 iš 11 Europos šalių, vertinusių šią profesijų grupę: Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija ir dar 3. Belgija apie jį praneša 4 metus iš eilės. Šie vertinimai skelbiami pagal profesijų grupes, o ne pagal atskirus pareigų pavadinimus.
Ryšių Su Informacinių Ir Ryšių Technologijų Tiekėjais Vadovas — kiek už tai moka Jungtinėse Valstijose?
108 970 dolerių per metus pagal medianą, 2025-05 duomenimis. Valstijų medianos svyruoja nuo 60 470 iki 156 590 dolerių. Šaltinis: US Bureau of Labor Statistics. Skaičius taikomas Jungtinėms Valstijoms ir nėra prognozė Europai.