Profesinis profilis

jūrų vandenų transporto generalinis direktorius

Momentinė nuotrauka

Ar mėgstate organizuoti ir užtikrinti sklandų laivų darbą jūroje? Jūrų vandenų transporto generalinis direktorius – atsakinga pozicija, kurią užima profesionalas, koordinuojantis visus jūrų transporto administracinius procesus.

Santrauka

Jūrų vandenų transporto generalinis direktorius užtikrina, kad laivai būtų paruošti eksploatacijai, atitiktų visus saugos ir reglamentavimo reikalavimus. Šis specialistas nuolat palaiko ryšį su klientais, tvarko biudžetą ir prižiūri finansinius jūros transporto operacijų aspektus. Darbas reikalauja preciziškumo, atsakomybės ir gebėjimo efektyviai valdyti įvairius procesus.

Pagrindinės pareigos:
  • • Laivų paruošimas eksploatacijai ir techninis aptarnavimas.
  • • Laivų eksploatacinės būklės priežiūra ir atitikties reglamentams užtikrinimas.
  • • Klientų aptarnavimas ir ryšių palaikymas.
69%
Atsparumas Balas · 2026 (Kuo aukštesnis, tuo geriau)
Magistro laipsnis 16% AI poveikis
Pradėti karjeros DNA vertinimą
Labour market

Kur šios profesijos poreikis

Praneštas darbo jėgos trūkumas ir perteklius pagal metus. Skelbiama profesijų grupėms, o ne atskiriems pareigų pavadinimams.

Pranešta apie trūkumąPranešta apie pertekliųPranešta apie abuPranešta kitais metaisŠis šaltinis to neapima

Sodresnė spalva: taip pat pranešta daugiau metų iš eilės.

Skaičiai apima grupę Gamybos ir specializuotų paslaugų srities vadovai — 186 profesijos, įskaitant šią.

4 iš 11 su trūkumu202514 iš 26 auga2.5Mdarbo vietos iki 2035 m.

Trūkumas: Belgium, Italy, Netherlands, Romania.

Ilgiausiai trunkantis trūkumas: Netherlands, 4 metai.

Pasirinkite teritoriją žemėlapyje, kad pamatytumėte jos duomenis.

Apie šį šaltinį

Šaltinis: ELA/EURES, darbo jėgos trūkumas ir perteklius. Duomenys skelbiami profesijų grupės lygmeniu ir apima Europą. Leidimai skiriasi priedo sandara ir apimamomis šalimis, todėl skirtumas tarp metų ne visada reiškia, kad pasikeitė darbo rinka. Pilkos šalys nepranešė, o tai nėra tas pats kas pusiausvyra.

Sužinokite daugiau

Raskite savo karjeros kelią ir susipažinkite su mokslu, kuriuo grindžiamos mūsų rekomendacijos.

Konsultuojate kitus? Susipažinkite su NexPath mokykloms ir konsultantams.
Greitas pritaikymo patikrinimas

Arjūrų vandenų transporto generalinis direktoriusjums tiktų?

Atsakykite į tris greitus klausimus. Tai nėra išsamus įvertinimas – tai anonsas, padėsiantis nuspręsti, ar palyginti savo profilį.

Pažanga0/3

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaDorovingumas?

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaPatikimumas?

Ar jums patinka užduotys, kurioms reikiaSantykiai?

NexFuture™

Ateities perspektyvos jūrų vandenų transporto generalinis direktorius

The outlook for jūrų vandenų transporto generalinis direktorius reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Kaip skaičiuojami šie rezultatai?

Atsparumo indeksas (0–100) įvertina, kaip struktūriškai apsaugota ši profesija nuo automatizacijos ir AI trikdžių, remiantis užduočių lygio analize. Didesni balai reiškia daugiau užduočių, reikalaujančių žmogaus sprendimo. AI poveikis rodo numatomą darbo valandų procentą, kurį galėtų paveikti dabartiniai AI pajėgumai. Tai struktūriniai rodikliai, kilę iš modelio, o ne individualios darbo saugumo prognozės.

Žaisti ateitį

Kaipjūrų vandenų transporto generalinis direktoriusgalėtų pasikeisti augant AI pritaikymui?

Žmogaus sprendimas, pasitikėjimas ir kontekstas išlieka tvirti šio vaidmens gynėjai.

Prognozuojama reikšminga užduočių lygio transformacija po 18 metų (apie 2044 m.) pagal pasirinktą „Tikimasi“ scenarijų.
~70%
Atsparumas
Automatizavimo rizika
EXP~20%
Žmogaus kraštas
MOAT~75%

Iliustracinis scenarijus pagal užduočių automatizavimą — ne prognozė. Reikšmės apvalinamos, kuo toliau žiūrite į ateitį.

2026
2036
2049
AI priėmimo greitis:

Kaip AI gali pakeisti šį vaidmenį

Deterministinis, modeliu pagrįstas dabartinių vaidmenų signalų interpretavimas – ne pakeitimo garantija.

Priklauso žmogui 69% Priklauso žmogui
Kas dar priklauso nuo žmonių
  • rengiantis auditams atkreipti dėmesį į detales
  • atlikti aplinkosaugos auditus
  • patikrinti vandens transporto įgulos kvalifikaciją
Žmogiškoji ži vantažas Norėdami likti nepastebiamas šiame vaidmenyje, suskrupulykite dėl jūrų laivininkystės teisė ir jūrų laivų rūšys. Šios žmogiškos įgūdžiai yra sunkiausiai AI replikuojamos per ateinančius 20 metų.
Padėti 13% Padėti
Kur AI gali tapti antruoju pilotu
  • suprasti laivo eksploatacinius duomenis
  • vykdyti laivybos operacijų stebėseną
Automatizuoti 16% Automatizuoti
Užduotys, kurios labiausiai susiduria su automatizavimu

Nė viena užduotis čia dar nėra labai automatizuojama.

Išsami analizė

Gyvybiniai požymiai ir dirbtinio intelekto vektoriai

AI ekspozicijos vektoriai

0-100%
Generatyvus AI 13%

Rizika iš turinio generavimo, kūrybinio patobulinimo ir didelių kalbos modelių įrankių

AI / mašininis mokymasis 4%

Rizika iš AI pagalbos atliktos analizės, modelio atpažinimo ir numatymo modeliavimo užduočių

Kognityvinė programinė įranga 4%

Rizika iš darbo srauto automatizavimo, sprendimų paramos programinės įrangos ir procesų skaitmeninimo

Robotai ir fizinė automatika 0%

Rizika iš fizinio automatizavimo, robotikos ir jutikliu valdomo užduočių poslinkio

Techninė informacija
Metodika: NexFuture v3.0 Šaltiniai: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Atnaujinta: 2026-08

NexFuture v3.0 vertina automatizavimo poveikį tiesiogiai iš ESCO esminių įgūdžių grupių, pasvertą pagal įgūdžių masę ir sukalibruotą pagal ekspertų atskaitos taškus. Balai yra tikimybiniai įverčiai, o ne garantijos. Išsamią informaciją rasite NexFuture metodologijos baltojoje knygoje.

Matuoja automatizavimo poveikį. Jis nematuoja atlyginimo, paklausos ar darbo vietų skaičiaus netoli jūsų.

Diena iš gyvenimo

Ką žmonės šiame vaidmenyje dažniausiai daro

Tiekimo grandinė ir transportas

Diena gyvenime

Įprasta diena kaipjūrų vandenų transporto generalinis direktorius

09
09:00 · Rytas
įvairinti jūrų laivybos operacijas
Neatsilikti nuo jūrų operacijų tendencijų ir apyvartos galimybių, taip pat siekti, kad kuo daugiau laivų būtų naudojami. Apsvarstyti tokias galimybes, kaip tiekimas pakrantėje, gaisrų gesinimas, išsiliejusios naftos surinkimas, didelių svorių kėlimas ar kabelių tiesimo paslaugos.
10
10:30 · Vidurys rytas
supaprastinti komunikaciją, susijusią su jūrų laivybos valdymu
Kurti programas ir procedūras, kuriomis supaprastinamas keitimasis informacija tarp skyrių ir suinteresuotųjų subjektų jūrų laivų operacijų ir valdymo srityje. Palengvinti tiesioginį dialogą tarp įvairių operacijose dalyvaujančių subjektų, pvz., įgulos, uosto tarnautojų, laivų valdymo, reguliavimo institucijų ir klientų.
12
12:00 · Vidurdienis
vykdyti laivybos operacijų stebėseną
Vykdyti laivybos operacijų, medžiagų ir aplinkos stebėseną. Peržiūrėti informaciją iš medžiagų, įvykių ar aplinkos; nustatyti ir įvertinti problemas ir bendrauti su laivų kapitonais.
14
14:00 · Popietė
gerinti galimybes naudotis laivynu
Naudojant specialią laivų valdymo programinę įrangą optimizuoti laivyno naudojimą, matomumą, efektyvumą ir pelningumą.
15
15:30 · Vėlyvą popietę
laivų parinkimas pagal laivybos maršrutus
Suprasti, kaip konkrečių rūšių laivai gabena skirtingus krovinius ir plaukioja skirtingais laivybos maršrutais. Žinoti esamus jūrų maršrutus, siekiant planuoti laivų atvykimą į uostus ir išvykimą iš jų ir sudaryti tvarkaraščius.
17
17:00 · Užbaigimas
palaikyti ryšius su uostu besinaudojančiais subjektais
Bendrauti ir bendradarbiauti su uosto naudotojais, pvz., ekspeditoriais, krovinių vežimo klientais ir uostų valdytojais.

Užduočių tvarka yra iliustracinė. Atskiros dienos skiriasi.

Programinė įranga ir technologijos & Žinių sritys
Programinė įranga ir technologijos
3PL CentralABOL Manifest SystemsAirline global distribution systems GDS softwareAljex InventoryALK Technologies FleetSuiteALK Technologies PC*MilerAmber RoadArgos Software ABECAS Insight FMSAutodesk AutoCAD Civil 3DAutomated expense reporting system softwareBentley MicroStationBentley Transportation Data ManagerCadre Technologies Accuplus Integrated Distribution Logistics SystemCadre Technologies Cadence Transportation Management SystemCadre Technologies Cadence Warehouse Management SystemCatalyst International CatalystConnectCoPilot TruckDatabase softwareDSA Foxware Warehouse ManagementEaton Fleet Advisor
Žinių sritys
  • jūrų laivininkystės teisė

    Nacionalinių ir tarptautinių teisės aktų ir sutarčių, kuriais reglamentuojamas elgesys jūroje, rinkinys.

  • jūrų laivų rūšys

    Įvairių rūšių jūrų laivai, pavyzdžiui, konteinervežiai, keleiviniai ir žvejybos laivai, ir jų charakteristikos ir specifikacijos, saugumo, techniniai ir techninės priežiūros reikalavimai.

  • Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) konvencijos

    Pagrindiniai principai ir reikalavimai, išdėstyti įvairiose Tarptautinės jūrų organizacijos konvencijose.

Įgūdžiai tarp sektorių
  • finansinis pajėgumas
  • Globalinė jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistema
Esminiai įgūdžiai
bendradarbiauti ir palaikyti ryšius
  • palaikyti ryšius su transporto bendrovėmis

    Užmegzti ryšius su transporto bendrovėmis siekiant derėtis dėl palankių prekių ir gyvulių vežimo susitarimų.

  • palaikyti ryšį su kolegomis

    Palaikyti ryšį su kolegomis, siekiant užtikrinti bendrą supratimą darbo klausimais, ir susitarti dėl būtinų kompromisų, su kuriais gali tekti susidurti. Derėtis dėl kompromiso tarp suinteresuotųjų šalių, siekiant užtikrinti, kad apskritai vyktų veiksmingas darbas ir būtų siekiama tikslų.

  • palaikyti ryšius su uostu besinaudojančiais subjektais

    Bendrauti ir bendradarbiauti su uosto naudotojais, pvz., ekspeditoriais, krovinių vežimo klientais ir uostų valdytojais.

  • bendradarbiauti su vadovais

    Bendradarbiauti su kitų skyrių vadovais, užtikrinant veiksmingą aptarnavimą ir ryšius, t. y. pardavimą, planavimą, pirkimą, prekybą, platinimą ir techninę priežiūrą.

valdyti transporto ir logistikos veiklą
  • valdyti laivyną

    Valdyti įmonei priklausantį laivyną; žinoti tikslius laivyno pajėgumus, priežiūros reikalavimus ir, kokių oficialių licencijų reikalaujama ir (arba) kokias licencijas turima.

  • planuoti kasdienę veiklą laive

    Planuoti kasdienę veiklą laivuose, įskaitant užduotis, susijusias su laivybos sauga, krovinių, balasto, cisternų valymu ir cisternų patikrinimais.

  • laivų parinkimas pagal laivybos maršrutus

    Suprasti, kaip konkrečių rūšių laivai gabena skirtingus krovinius ir plaukioja skirtingais laivybos maršrutais. Žinoti esamus jūrų maršrutus, siekiant planuoti laivų atvykimą į uostus ir išvykimą iš jų ir sudaryti tvarkaraščius.

planuoti operacijas ir gamybos procesą
  • parengti jūrų laivybos efektyvumo planus

    Užtikrinti efektyviausią krovinių skyriaus panaudojimą ir laivo judėjimą; stebėti turimų kranų skaičių ir denio erdvę; įvertinti laivų fizinę būklę ir krovinio svorio poveikį laivų stabilumui.

skirti ir kontroliuoti fizinius išteklius
  • gerinti galimybes naudotis laivynu

    Naudojant specialią laivų valdymo programinę įrangą optimizuoti laivyno naudojimą, matomumą, efektyvumą ir pelningumą.

laikytis veiklos procedūrų
  • rengiantis auditams atkreipti dėmesį į detales

    Užtikrinti, kad būtų nuolat laikomasi standartų ir reikalavimų, pvz., nuolat atnaujinami sertifikatai ir vykdoma stebėsena, siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi teisingų procedūrų, kad auditas galėtų vykti sklandžiai ir kad nebūtų nustatyta jokių neigiamų aspektų.

rengti veiklos politiką ir procedūras
  • supaprastinti komunikaciją, susijusią su jūrų laivybos valdymu

    Kurti programas ir procedūras, kuriomis supaprastinamas keitimasis informacija tarp skyrių ir suinteresuotųjų subjektų jūrų laivų operacijų ir valdymo srityje. Palengvinti tiesioginį dialogą tarp įvairių operacijose dalyvaujančių subjektų, pvz., įgulos, uosto tarnautojų, laivų valdymo, reguliavimo institucijų ir klientų.

laikytis aplinkosaugos įstatymų ir standartų
  • atlikti aplinkosaugos auditus

    Naudoti įrangą įvairiems aplinkos parametrams matuoti, siekiant nustatyti aplinkos apsaugos problemas ir ištirti jų šalinimo būdus. Atlikti patikras siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi su aplinkos apsauga susijusių teisės aktų.

vertinti sistemas, programas, įrangą ir produktus
  • suprasti laivo eksploatacinius duomenis

    Analizuoti ir naudoti laivo duomenis siekiant išvengti galimų problemų.

Gebėjimo DNA

Gebėjimo DNA

Darbo asmenybės bruožai ir vertybės, kurios apibrėžia šį vaidmenį

Pagrindiniai bruožai, kurių jums reikia
Dorovingumas Patikimumas Savikontrolė Streso tolerancija Pripažinimas Bendradarbiavimas Pasiekimas Prisitaikymas/Lankstumas Nepriklausomybė Analitinis mąstymas Rūpestis kitais Įvairovė Pasiekimas/Pastangos Lyderystė Inovacija Socialinė orientacija
Pagrindiniai apdovanojimai, kurių galite tikėtis
PasiekimasDarbo sąlygosPripažinimasSantykiaiPalaikymasNepriklausomybė
Karjeros progresas

Augimo keliai ir panašūs vaidmenys

Ištirkite tipinius karjeros kelius, susijusius įgūdžius ir panašius vaidmenis, kad suplanuotumėte kitą žingsnį.

Karjeros peizažas

Kur tinkajūrų vandenų transporto generalinis direktorius?

Šis vaidmuo
jūrų vandenų transporto generalinis direktorius Šis vaidmuo

Panašumo balai, pagrįsti įgūdžių sutapimo iš ESCO duomenų.

Dažni klausimai

Dažnai užduodami klausimai

Kokius įgūdžius būtina turėti, norint būti jūrų vandenų transporto generaliniu direktoriumi?
Būtini organizaciniai gebėjimai, finansų valdymo žinios, puikūs komunikaciniai įgūdžiai bei išmanymas jūros laivybos reglamentams. Svarbu gebėti priimti sprendimus ir efektyviai valdyti komandą.
Ar šis darbas dažnai apima keliones?
Priklausomai nuo įmonės ir užduočių, gali tekti keliauti į uostus ir kitas vietoves, susijusias su laivų operacijomis. Tačiau didžioji darbo dalis vyksta biure.
Kokio tipo darbo santykių dažniausiai galima tikėtis šioje pozicijoje?
Dažniausiai jūrų vandenų transporto generalinis direktorius dirba pagal darbo sutartį, būdamas įmonės darbuotoju. Retesniais atvejais gali būti samdomas kaip nepriklausomas specialistas.
Jūrų Vandenų Transporto Generalinis Direktorius — ar Europoje trūksta?
Ne. 2025 m. ELA/EURES leidime apie perteklių pranešė 7 iš 11 Europos šalių, vertinusių šią profesijų grupę: Austrija, Bulgarija, Vokietija, Suomija ir dar 3. 4 šalys pranešė apie trūkumą. Šie vertinimai skelbiami pagal profesijų grupes, o ne pagal atskirus pareigų pavadinimus.
Jūrų Vandenų Transporto Generalinis Direktorius — kiek už tai moka Jungtinėse Valstijose?
102 010 dolerių per metus pagal medianą, 2025-05 duomenimis. Valstijų medianos svyruoja nuo 56 390 iki 145 000 dolerių. Šaltinis: US Bureau of Labor Statistics. Skaičius taikomas Jungtinėms Valstijoms ir nėra prognozė Europai.