Szakmai profil

édességbolt vezetője

Pillanatkép

Szereted a finomságokat, és szeretsz csapatot vezetni? Az édességbolt vezetője pozíció tökéletes választás lehet számodra, ha a cukrászat és a vendéglátás iránti szenvedélyedet szeretnéd szakmássá tenni.

Összefoglalás

Az édességbolt vezetője kulcsszerepet játszik a szaküzlet sikeres működésében. Felelőssége a bolti csapat irányítása, a termékek (cukrászsütemények, édességek, csokoládék) értékesítése, a raktárkészlet kezelése, valamint a vevőközönség igényeinek kielégítése. A vezetőnek gondoskodnia kell a bolt rendezettségéről, a higiéniai előírások betartásáról és a hatékony működésről.

Főbb feladatok:
  • • A bolti dolgozók munkájának irányítása, beosztása és motiválása.
  • • A termékek megrendelése, raktárkészlet kezelése és a lejáratok ellenőrzése.
  • • A vevőközönség kiszolgálása, igényeik felmérése és a megfelelő termékek ajánlása.
Labour market

Hol keresett ez a foglalkozás

Jelentett munkaerőhiány és -többlet, évenként. Foglalkozási csoportokra jelenik meg, nem egyedi munkakörökre.

Hiányt jelentettekTöbbletet jelentettekMindkettőt jelentettékMásik évben jelentettékEz a forrás nem fedi le

Mélyebb szín: több egymást követő évben ugyanúgy jelentve.

A számok erre vonatkoznak: Vendéglátó-ipari, kis- és nagykereskedelmi szolgáltatások vezetői — 72 foglalkozás, ezt is beleértve.

11-ból 4 hiánnyal202522-ból 7 növekszik592kállások 2035-ig

Hiány: Belgium, Cyprus, Italy, Romania.

Leghosszabb hiány: Romania, 3 év.

Válasszon egy területet a térképen az adatok megtekintéséhez.

A forrásról

Forrás: ELA/EURES, munkaerőhiány és -többlet. Az adatok foglalkozási csoport szintjén jelennek meg és Európát fedik le. A kiadások eltérnek a melléklet felépítésében és a lefedett országokban, így az évek közötti eltérés nem mindig jelenti azt, hogy a munkaerőpiac megváltozott. A szürke országokat nem jelentették, ami nem ugyanaz, mint az egyensúly.

What these words mean

The four things this section reports

Reported demand
Whether employers report needing people in this job — a judgement published by a national or EU body, not a count.
Where it is heading
Which way employment in this job is expected to move over the coming years, from an official projection.
Openings
Roughly how many openings arise — from growth and from people leaving the job.
Typical pay
What people in this job typically earn where the source publishes it. Blank does not mean unpaid; it means nobody publishes it for that place.

A measure is left out when nobody publishes it for that place, rather than shown as zero.

Which way the market leans for you

In your favour
More openings than people looking — employers are competing for candidates.
Balanced
Openings and candidates are roughly matched.
Competitive
More people looking than openings — expect to compete.
Mixed evidence
Sources disagree, or the same occupation group is short in one part and oversupplied in another.

Every source resolves to one of these four, so there is a single vocabulary to learn. What differs is the evidence behind it, which is printed underneath each verdict — a measured ratio of openings to jobseekers, or an assessment published by a national body.

How this job compares with other jobs in the same country

Strong
Among the strongest in that country
Good
Stronger than most jobs in that country
Mixed
About typical for that country
Weak
Weaker than most jobs in that country

This is a rank within one country, not a score you can carry across borders — the registers behind two countries count different people, so the same number means different things in each. It is also why a job can be among the strongest in a country and still show as Competitive: it leads the field in a market that is crowded overall.

Where these come from

Every figure is published by a national statistics office, a public employment service or an EU body, and each card names its source and the period it covers. Some places are counted monthly, others assessed once or twice a year, so two places on the same map can be describing different moments — the date is always shown.

None of this predicts one person's chances. It describes a market.

Fedezzen fel többet

Találja meg pályáját, és ismerje meg az ajánlásaink mögötti tudományt.

Gyors illeszkedés ellenőrzése

édességbolt vezetőjemegfelelne neked?

Válaszolj három gyors kérdésre. Ez nem egy teljes értékelés – ez egy kedvcsináló, amely segít eldönteni, hogy összehasonlítsa-e profilját.

Haladás0/3

Szereted aEgyüttműködés-t igénylő feladatokat?

Szereted aStressz-tűrőképesség-t igénylő feladatokat?

Szereted aTársas orientáció-t igénylő feladatokat?

NexFuture™

Jövőbeli kilátások a édességbolt vezetője számára

The outlook for édességbolt vezetője reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Hogyan számolják ki ezeket a pontszámokat?

A rugalmassági index (0–100) becslést ad arról, hogy ez a hivatás strukturálisan mennyire védett az automatizálással és az AI-zavarokkal szemben, feladatszintű elemzés alapján. A magasabb pontszámok több emberi ítéletet igénylő feladatot jeleznek. Az AI-kitettség megmutatja a feladatórák azon becsült százalékát, amelyet a jelenlegi AI-képességek érinthetnek. Ezek modellből levezetett strukturális mutatók, nem egyéni munkahelyi biztonságra vonatkozó előrejelzések.

Játssz a jövővel

Hogyan változhat aédességbolt vezetőjea mesterséges intelligencia elterjedésével?

Ez a szerep valószínűleg fokozatosan megváltozik, és a mesterséges intelligencia bizonyos feladatokat támogat, nem pedig az egész foglalkozást.

A feladatok szintjén jelentős átalakulás várható 16 éven belül (2042 körül) a választott „Várható” forgatókönyv alapján.
~60%
Rugalmasság
Automatizálási kockázat
EXP~25%
Emberi él
MOAT~65%

Szemléltető forgatókönyv a feladatok automatizálhatósága alapján — nem előrejelzés. Az értékek kerekítve jelennek meg, minél messzebbre tekint.

2026
2035
2047
AI elfogadási sebesség:

Hogyan változtathatja meg az AI ezt a szerepet

Az aktuális szerepjelek determinisztikus, modellalapú értelmezése – nem garancia a helyettesítésre.

Emberi tulajdonú 63% Emberi tulajdonú
Hogy mi múlik még az embereken
  • beszerezi a szükséges engedélyeket
  • biztosítja a beszerzési és szerződési előírásoknak való megfelelést
  • betartja a szervezeti iránymutatásokat
Az emberi előny Hogy elöl maradjon ebben a szerepben, összpontosítson a az édességekben található tápanyagok és értékesítési tevékenységek készségekre. Ezek az emberi-centrikus készségek a legnehezebben lemásolhatóak az AI számára a következő 20 évben.
Segítség 13% Segítség
Ahol az AI másodpilótává válhat
  • összesíti értékeli az ügyfelek visszajelzéseit
  • tanulmányozza a termékek értékesítési szintjeit
  • ellenőrzi a cukrászati termékek minőségét
Automatizálni 24% Automatizálni
Az automatizálásnak leginkább kitett feladatok
  • árazási stratégiákat állít fel
Részletes elemzés

Életjelek és AI vektorok

AI expozíciós vektorok

0-100%
Generatív AI 13%

Kitettség a tartalomlétrehozásnak, kreatív augmentációnak és nagy nyelvmodell-eszközöknek

AI / gépi tanulás 8%

Kitettség az AI-támogatott elemzésnek, mintafelismerésnek és prediktív modellezési feladatoknak

Kognitív szoftver 3%

Kitettség a munkafolyamatok automatizálásának, döntéstámogató szoftvernek és folyamatok digitalizálásának

Robotika és fizikai automatizálás 1%

Kitettség a fizikai automatizálásnak, robotikának és szenzorvezérelt feladateltolódásnak

Műszaki részletek
Módszertan: NexFuture v3.0 Források: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Frissítve: 2026. aug.

A NexFuture v3.0 az automatizálási kitettséget közvetlenül az ESCO alapvető készségcsoportjaiból becsüli, a készségtömeggel súlyozva és szakértői horgonyokhoz kalibrálva. A pontszámok valószínűségi becslések, nem garanciák. A teljes részletekért lásd a NexFuture módszertani fehér könyvet.

Az automatizálásnak való kitettséget méri. Nem méri a fizetést, a keresletet, sem a közeledben elérhető állások számát.

Egy nap az életben

Mit szoktak az emberek ebben a szerepben tenni

Menedzsment és vállalkozás

Nap az életben

Egy átlagos napédességbolt vezetője

09
09:00 · Reggelt
ellenőrzi a cukrászati termékek minőségét
Ellenőrzi a cukrászati termékek minőségét; mindenkor biztosítja az optimális higiéniát és a termék jó minőségét.
10
10:30 · Délelőtt
árazási stratégiákat állít fel
A termékértékek megállapítására szolgáló módszerek alkalmazása, figyelembe véve a piaci feltételeket, versenytársi tevékenységeket, bekerülési költségeket és hasonlókat.
12
12:00 · délben
biztosítja a beszerzési és szerződési előírásoknak való megfelelést
Végrehajtja és nyomon követi a vállalat tevékenységeit a szerződési és a beszerzési jogszabályoknak megfelelően.
14
14:00 · Délután
ellenőrzi a promóciós eladási árakat
Annak biztosítása, hogy az eladási árakat és az előléptetéseket a nyilvántartáson keresztül fogadják el.
15
15:30 · Késő délután
értékesítési célokat határoz meg
Meghatározza azokat az értékesítési célokat, például az értékesítés célösszegét és a megtalált új ügyfeleket, amelyeket egy adott időszakon belül az értékesítési csoportnak el kell érnie.
17
17:00 · Összegzés
érzékeny termékeket kezel
Megfelelően tárolja és mutatja be az érzékeny termékeket, figyelembe véve a releváns tényezőket, például a hőmérsékletet, a fényhatást, a nedvességszintet stb.

A feladatok sorrendje szemléletes. Az egyes napok változnak.

Szoftverek és technológiák & Tudásterületek
Szoftverek és technológiák
Adobe AcrobatAdobe IllustratorAdobe InDesignAdobe PhotoshopAmerican Precision Instruments RegitApple Final Cut ProApple SafariASI Point of SaleAttitude POS itive AccuPOS RetailAutodesk RevitBibase 4POS RetailCAP Automation SellWiseComcash ERPCompuTant CounterPointCyberMatrix POSData entry softwareDatasym SYMFINITEDelphi TechnologyExact business softwareEZ Software Solutions
Tudásterületek
  • az édességekben található tápanyagok

    Az édesipari termékek azon összetevői és tápanyagtartalma, amelyek az esetleges allergének meghatározásához szükségesek.

  • értékesítési tevékenységek

    Termékkínálat, áruk értékesítése és a kapcsolódó pénzügyi szempontok. A termékkínálat magában foglalja az áruk kiválasztását, a behozatalt és a szállítást. A pénzügyi szempont magában foglalja a beszerzési és értékesítési számlák, kifizetések stb. feldolgozását. Az áruk értékesítése magában foglalja az áruknak az üzletben való megfelelő bemutatását és elhelyezését az értékesítés, a promóció és a fénynek való kitettség szempontjából.

Ágazatokon átívelő készségek
  • munkajog
Alapvető készségek
árukat vagy szolgáltatásokat vásárol
  • beszerzi a készleteket

    Termékek rendelése alkalmas beszállítóktól, a megfelelő és költséghatékony termékek beszerzése érdekében.

  • lefolytatja a közbeszerzési eljárásokat

    Vállalja a szolgáltatások, felszerelések, áruk vagy összetevők megrendelését, összehasonlítja a költségeket és ellenőrzi a minőséget, hogy a szervezet számára optimális kifizetést biztosítson.

szakmai kapcsolatokat vagy hálózatokat alakít ki
  • kapcsolatot tart fenn a vásárlókkal

    Tartós és tartalmas kapcsolat kiépítése az ügyfelekkel az elégedettség és a hűség biztosítása érdekében: pontos és barátságos tanácsadás és támogatás, minőségi termékek és szolgáltatások leszállítása, értékesítést követő tájékoztatás és szolgáltatások.

  • kapcsolatot tart fenn a beszállítókkal

    Tartós és érdemi kapcsolatot épít ki a beszállítókkal és a szolgáltatókkal a pozitív, jövedelmező és tartós együttműködés, közreműködés és szerződéses tárgyalások kialakítása érdekében.

műveleti eljárásoknak való megfelelés
  • beszerezi a szükséges engedélyeket

    Betartja a speciális jogszabályokat, pl. telepíti a szükséges rendszereket és benyújtja a szükséges dokumentációt a vonatkozó licenc megszerzéséhez.

  • betartja a szervezeti iránymutatásokat

    Betartja a szervezeti vagy szervezeti egységekre vonatkozó előírásokat és iránymutatásokat. Ismeri a szervezet szándékait, valamint a közös megállapodásokat és ennek megfelelően jár el.

szerződéseket és megállapodásokat tárgyal és kezel
  • tárgyalást folytat az értékesítési szerződésekről

    A kereskedelmi partnerek között megállapodást hoz létre, amelynek középpontjában a feltételek, a specifikációk, a szállítási idő, az ár stb. szerepel.

  • tárgyalást folytat a vásárlási feltételekről

    A legkedvezőbb vásárlási feltételek biztosítása érdekében tárgyal az ár, a mennyiség, a minőség és a szállítási feltételekről a beszállítókkal és a szállítókkal.

termékeket, szolgáltatásokat vagy programokat népszerűsít
  • biztosítja az ügyfélközpontúságot

    Olyan intézkedéseket hoz, amelyek az ügyfelek igényeinek és elégedettségének figyelembevételével támogatják az üzleti tevékenységeket. Ez magában foglalja az ügyfelek igényeinek megértését, a tanácsadást, a termékek és szolgáltatások értékesítését vagy a panaszok feldolgozását, pozitív hozzáállás tanúsítása mellett.

  • felügyeli a termékbemutatást

    Szorosan együttműködik a termékbemutató személyzettel annak eldöntésében, hogy miként kell megjeleníteni az árucikkeket az ügyfelek érdeklődésének és a termékek eladásának maximalizálása érdekében.

működési tevékenységeket kísér figyelemmel
  • tanulmányozza a termékek értékesítési szintjeit

    A termékek és szolgáltatások értékesítési szintjeinek összegyűjtése és elemzése annak érdekében, hogy ezeket az információkat a következő tételekben előállítandó mennyiségek, a fogyasztói visszajelzések, az ártendenciák és az értékesítési módszerek hatékonyságának meghatározására használják fel.

áruk és szolgáltatások értékét határozza meg
  • árazási stratégiákat állít fel

    A termékértékek megállapítására szolgáló módszerek alkalmazása, figyelembe véve a piaci feltételeket, versenytársi tevékenységeket, bekerülési költségeket és hasonlókat.

költségvetéseket vagy pénzügyeket kezel
  • költségvetések kezelése

    A költségvetés tervezése, nyomon követése, a költségvetésről való jelentéstétel és a meghatározott termelési költségvetések elkészítése.

Készség DNS

Készség DNS

Munkahelyi személyiségi vonások és értékek, amelyek ezt a szerepet jellemzik

A legfontosabb tulajdonságok, amelyekre szükséged van
Együttműködés Stressz-tűrőképesség Társas orientáció Önfegyelem Megbízhatóság Alkalmazkodóképesség/Rugalmaság Becstelenség Vezetés Elismerés Teljesítmény Teljesítmény/Szorgalom Aggodalom másokért Sokféleség Analitikus gondolkodás Függetlenség Innováció
Legfontosabb jutalmak, amelyekre számíthatsz
TeljesítményMunkakörülményekElismerésKapcsolatokTámogatásFüggetlenség
Karrier előrehaladás

Karrierutak és hasonló szerepek

Fedezze fel a tipikus karrierutakat, a kapcsolódó készségeket és a hasonló szerepeket a következő lépése megtervezéséhez.

Gyakori kérdések

Gyakran ismételt kérdések

Milyen készségek szükségesek az édességbolt vezetői pozícióhoz?
Jó szervezőkészség, vezetői képességek, kommunikációs készség, vevőszolgálati tapasztalat, valamint a cukrászat iránti érdeklődés és alapfokú ismeretek elengedhetetlenek. Fontos a precizitás, a felelősségtudat és a csapatmunkára való nyitottság.
Lehetséges-e édességboltot saját tulajdonban vezetni?
Igen, az édességbolt vezetője pozíció gyakran kapcsolódik a vállalkozói úthoz is. Sokan elindulnak saját édességbolttal, ami nagyobb önállóságot és felelősséget jelent.
Milyen munkakörnyezetben kell számítani az édességbolt vezetőjeként?
Az édességbolt vezetője munkája dinamikus, vevőkkel és kollégákkal folyamatosan kapcsolatban lévő. A munkakörnyezet általában vidám és barátságos, de a napi teendők sokrétűek és gyors tempójúak lehetnek.
Édességbolt Vezetője — van hiány Európában?
Nem. A 2025-ös ELA/EURES kiadásban többletet jelentettek a foglalkozási csoportot értékelő 11 európai ország közül 7 esetében: Bulgária, Spanyolország, Franciaország, Litvánia és még 3. 4 ország hiányt jelentett. Ezek az értékelések foglalkozási csoportonként jelennek meg, nem egyes munkakör-megnevezésenként.
Édességbolt Vezetője — mennyit fizet az Egyesült Államokban?
Évi 47 320 dollár a mediánban, 2025-05 állapot szerint. A tagállami mediánok 29 720 és 60 750 dollár között mozognak. Forrás: US Bureau of Labor Statistics. Az adat az Egyesült Államokra vonatkozik, és nem európai előrejelzés.