Szakmai profil

kaszinói teremfelügyelő

Pillanatkép

A kaszinói teremfelügyelő kulcsszerepet játszik egy kaszinó zökkenőmentes és biztonságos működésében. Felelőssége a játékterek felügyelete, a hatékonyság biztosítása és a jogszabályok betartása, mindezt a maximális profit érdekében.

Összefoglalás

A kaszinói teremfelügyelő a vezetőség támogatásában és a szerencsejáték-tevékenységek irányításában, ellenőrzésében és intézésében kulcsfontosságú szerepet tölt be. A napi feladatok közé tartozik a játékterek folyamatos figyelése, a személyzet irányítása, a biztonsági protokollok betartásának ellenőrzése, valamint a bevételek és kiadások optimalizálása. Fontos, hogy a legmagasabb szintű hatékonyságot, biztonságot és kiváló vendégszolgálatot biztosítsa a cég eljárásai és a hatályos jogszabályok szerint.

Főbb feladatok:
  • • A játékterek működésének folyamatos felügyelete és irányítása.
  • • A játék személyzetének irányítása, motiválása és képzése.
  • • A biztonsági protokollok betartásának ellenőrzése és a biztonsági incidensek kezelése.
68%
Rugalmasság Pontszám · 2026 (Minél magasabb, annál jobb)
Alapfokú oktatás 19% AI-kitettség
Career DNA értékelés elindítása
Labour market

Hol keresett ez a foglalkozás

Jelentett munkaerőhiány és -többlet, évenként. Foglalkozási csoportokra jelenik meg, nem egyedi munkakörökre.

Hiányt jelentettekTöbbletet jelentettekMásik évben jelentettékEz a forrás nem fedi le

Mélyebb szín: több egymást követő évben ugyanúgy jelentve.

A számok erre vonatkoznak: Ügyfélforgalmi szolgáltatási foglalkozások — 37 foglalkozás, ezt is beleértve.

9-ból 5 hiánnyal202527-ból 10 növekszik1.3Mállások 2035-ig

Hiány: Czechia, Denmark, Italy, Malta és még 1.

Leghosszabb hiány: Romania, 4 év.

Válasszon egy területet a térképen az adatok megtekintéséhez.

A forrásról

Forrás: ELA/EURES, munkaerőhiány és -többlet. Az adatok foglalkozási csoport szintjén jelennek meg és Európát fedik le. A kiadások eltérnek a melléklet felépítésében és a lefedett országokban, így az évek közötti eltérés nem mindig jelenti azt, hogy a munkaerőpiac megváltozott. A szürke országokat nem jelentették, ami nem ugyanaz, mint az egyensúly.

Fedezzen fel többet

Találja meg pályáját, és ismerje meg az ajánlásaink mögötti tudományt.

Másokat irányít? Ismerje meg a NexPathot iskoláknak és tanácsadóknak.
Gyors illeszkedés ellenőrzése

kaszinói teremfelügyelőmegfelelne neked?

Válaszolj három gyors kérdésre. Ez nem egy teljes értékelés – ez egy kedvcsináló, amely segít eldönteni, hogy összehasonlítsa-e profilját.

Haladás0/3

Szereted aBecstelenség-t igénylő feladatokat?

Szereted aMegbízhatóság-t igénylő feladatokat?

Szereted aElismerés-t igénylő feladatokat?

NexFuture™

Jövőbeli kilátások a kaszinói teremfelügyelő számára

The outlook for kaszinói teremfelügyelő reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Hogyan számolják ki ezeket a pontszámokat?

A rugalmassági index (0–100) becslést ad arról, hogy ez a hivatás strukturálisan mennyire védett az automatizálással és az AI-zavarokkal szemben, feladatszintű elemzés alapján. A magasabb pontszámok több emberi ítéletet igénylő feladatot jeleznek. Az AI-kitettség megmutatja a feladatórák azon becsült százalékát, amelyet a jelenlegi AI-képességek érinthetnek. Ezek modellből levezetett strukturális mutatók, nem egyéni munkahelyi biztonságra vonatkozó előrejelzések.

Játssz a jövővel

Hogyan változhat akaszinói teremfelügyelőa mesterséges intelligencia elterjedésével?

Az emberi ítélőképesség, bizalom és összefüggés továbbra is erős védelmezője ennek a szerepnek.

A feladatok szintjén jelentős átalakulás várható 17 éven belül (2043 körül) a választott „Várható” forgatókönyv alapján.
~65%
Rugalmasság
Automatizálási kockázat
EXP~20%
Emberi él
MOAT~70%

Szemléltető forgatókönyv a feladatok automatizálhatósága alapján — nem előrejelzés. Az értékek kerekítve jelennek meg, minél messzebbre tekint.

2026
2035
2048
AI elfogadási sebesség:

Hogyan változtathatja meg az AI ezt a szerepet

Az aktuális szerepjelek determinisztikus, modellalapú értelmezése – nem garancia a helyettesítésre.

Emberi tulajdonú 68% Emberi tulajdonú
Hogy mi múlik még az embereken
  • a játékteremben betartja a biztonsági óvintézkedéseket
  • eltávolítja a csaló játékosokat
  • betartja a szerencsejátékok etikai kódexét
Az emberi előny Hogy elöl maradjon ebben a szerepben, összpontosítson a a kaszinójátékok szabályai és a kaszinókra vonatkozó szabályok készségekre. Ezek az emberi-centrikus készségek a legnehezebben lemásolhatóak az AI számára a következő 20 évben.
Segítség 9% Segítség
Ahol az AI másodpilótává válhat
  • felügyeli a kaszinó pénzügyeit
Automatizálni 19% Automatizálni
Az automatizálásnak leginkább kitett feladatok

Egyetlen feladat sem erősen automatizálható itt még.

Részletes elemzés

Életjelek és AI vektorok

AI expozíciós vektorok

0-100%
AI / gépi tanulás 9%

Kitettség az AI-támogatott elemzésnek, mintafelismerésnek és prediktív modellezési feladatoknak

Generatív AI 9%

Kitettség a tartalomlétrehozásnak, kreatív augmentációnak és nagy nyelvmodell-eszközöknek

Kognitív szoftver 5%

Kitettség a munkafolyamatok automatizálásának, döntéstámogató szoftvernek és folyamatok digitalizálásának

Robotika és fizikai automatizálás 1%

Kitettség a fizikai automatizálásnak, robotikának és szenzorvezérelt feladateltolódásnak

Műszaki részletek
Módszertan: NexFuture v3.0 Források: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Frissítve: 2026. aug.

A NexFuture v3.0 az automatizálási kitettséget közvetlenül az ESCO alapvető készségcsoportjaiból becsüli, a készségtömeggel súlyozva és szakértői horgonyokhoz kalibrálva. A pontszámok valószínűségi becslések, nem garanciák. A teljes részletekért lásd a NexFuture módszertani fehér könyvet.

Az automatizálásnak való kitettséget méri. Nem méri a fizetést, a keresletet, sem a közeledben elérhető állások számát.

Egy nap az életben

Mit szoktak az emberek ebben a szerepben tenni

Vendéglátás, események és turizmus

Nap az életben

Egy átlagos napkaszinói teremfelügyelő

09
09:00 · Reggelt
gondoskodik a szerencsejátékkal kapcsolatos előírások betartásáról
Gondoskodik a helyi szerencsejáték-szabályozás és -törvények, a társasági politika és eljárások, többek között a foglalkoztatási törvény, valamint minden egyéb vonatkozó jogszabály vagy hatósági előírás maradéktalan betartásáról.
10
10:30 · Délelőtt
szerencsejáték-tevékenységeket értékesít kaszinóban
Meg kell győznie a játékosokat arról, hogy konkrét játéktevékenységben és játékkaszinó-emelésben vegyenek részt.
12
12:00 · délben
a játékteremben betartja a biztonsági óvintézkedéseket
Betartja a játéktermekre vonatkozó biztonsági szabályokat annak érdekében, hogy biztosítsa a játékosok, a személyzet és az egyéb nézők biztonságát és szórakozását.
14
14:00 · Délután
aktív értékesítést végez
Gondolatébresztő és befolyást gyakorló gondolatokat és elképzeléseket ad át, hogy meggyőzze a vevőket és azok érdeklődjenek az új termékek és promóciók iránt. Vevőket győz meg arról, hogy valamely termék vagy szolgáltatás ki tudja elégíteni szükségleteiket.
15
15:30 · Késő délután
betartja a szerencsejátékok etikai kódexét
Betartja a szerencsejátékokban, fogadásokban és lottójátékokban alkalmazott szabályokat és etikai kódexet. Szem előtt tartja a játékosok szórakoztatását.
17
17:00 · Összegzés
eltávolítja a csaló játékosokat
Észreveszi és kizárja a feltételezhetően csaló játékosokat.

A feladatok sorrendje szemléletes. Az egyes napok változnak.

Szoftverek és technológiák & Tudásterületek
Szoftverek és technológiák
Employee scheduling softwareHuman resources management system HRMSMicrosoft ExcelMicrosoft Office softwareMicrosoft OutlookMicrosoft PowerPointMicrosoft WordWeb browser software
Tudásterületek
  • a kaszinójátékok szabályai

    A kaszinóban játszott különböző játékokra vonatkozó szabályok és alapelvek.

  • a kaszinókra vonatkozó szabályok

    A kaszinó tevékenységeire irányadó politikák és követelmények.

  • vállalati politika

    A társaság tevékenységét szabályozó szabályok összessége.

Alapvető készségek
műveleti eljárásoknak való megfelelés
  • eltávolítja a csaló játékosokat

    Észreveszi és kizárja a feltételezhetően csaló játékosokat.

  • betartja a szerencsejátékok etikai kódexét

    Betartja a szerencsejátékokban, fogadásokban és lottójátékokban alkalmazott szabályokat és etikai kódexet. Szem előtt tartja a játékosok szórakoztatását.

csapatot vagy csoportot felügyel
  • személyzetet irányít

    Irányítja a csapatban vagy egyénileg dolgozó munkavállalókat és beosztottakat a teljesítményük és hozzájárulásuk maximalizálása érdekében. Megszervezi a munka és a tevékenységek ütemezését, utasításokat ad, motiválja és ösztönzi a munkavállalókat a vállalat céljainak elérése érdekében. Nyomon követi és értékeli, hogy a munkavállalók hogyan végzik el feladataikat, és hogyan hajtják végre ezeket a tevékenységeket. Meghatározza a javításra szoruló területeket, és javaslatokat tesz ennek elérésére. Vezeti az emberek egy csoportját annak érdekében, hogy segítse őket a célok elérésében és a személyzet közötti hatékony munkakapcsolat fenntartásában.

  • felügyeli a kaszinó személyzetét

    Figyeli, ellenőrzi és ütemezi a kaszinóalkalmazottak napi feladatait.

termékeket vagy szolgáltatásokat értékesít
  • szerencsejáték-tevékenységeket értékesít kaszinóban

    Meg kell győznie a játékosokat arról, hogy konkrét játéktevékenységben és játékkaszinó-emelésben vegyenek részt.

  • aktív értékesítést végez

    Gondolatébresztő és befolyást gyakorló gondolatokat és elképzeléseket ad át, hogy meggyőzze a vevőket és azok érdeklődjenek az új termékek és promóciók iránt. Vevőket győz meg arról, hogy valamely termék vagy szolgáltatás ki tudja elégíteni szükségleteiket.

pénzügyi és gazdasági erőforrásokat és tevékenységeket kísér figyelemmel
  • felügyeli a kaszinó pénzügyeit

    Ellenőrzi és felülvizsgálja a kaszinó pénzügyeit és fogadási számláit.

egészségvédelmi és biztonsági eljárásoknak felel meg
  • a játékteremben betartja a biztonsági óvintézkedéseket

    Betartja a játéktermekre vonatkozó biztonsági szabályokat annak érdekében, hogy biztosítsa a játékosok, a személyzet és az egyéb nézők biztonságát és szórakozását.

a jogszabályoknak való megfelelés biztosítása
  • gondoskodik a szerencsejátékkal kapcsolatos előírások betartásáról

    Gondoskodik a helyi szerencsejáték-szabályozás és -törvények, a társasági politika és eljárások, többek között a foglalkoztatási törvény, valamint minden egyéb vonatkozó jogszabály vagy hatósági előírás maradéktalan betartásáról.

Készség DNS

Készség DNS

Munkahelyi személyiségi vonások és értékek, amelyek ezt a szerepet jellemzik

A legfontosabb tulajdonságok, amelyekre szükséged van
Becstelenség Megbízhatóság Elismerés Vezetés Önfegyelem Együttműködés Stressz-tűrőképesség Függetlenség Alkalmazkodóképesség/Rugalmaság Teljesítmény Aggodalom másokért Analitikus gondolkodás Sokféleség Teljesítmény/Szorgalom Társas orientáció Innováció
Legfontosabb jutalmak, amelyekre számíthatsz
TeljesítményMunkakörülményekElismerésKapcsolatokTámogatásFüggetlenség
Karrier előrehaladás

Karrierutak és hasonló szerepek

Fedezze fel a tipikus karrierutakat, a kapcsolódó készségeket és a hasonló szerepeket a következő lépése megtervezéséhez.

Karrier táj

Hol fér el akaszinói teremfelügyelő?

Ezt a szerepet
kaszinói teremfelügyelő Ezt a szerepet

A hasonlósági pontszámok a készségek átfedésén alapulnak az ESCO adatokból.

Gyakori kérdések

Gyakran ismételt kérdések

Milyen képzettségek szükségesek a kaszinói teremfelügyelő pozícióhoz?
A pozíció betöltéséhez általában szakmai végzettség, valamint tapasztalat a szerencsejáték iparban szükséges. Fontos a vezetői készségek, a kommunikációs képesség és a problémamegoldó hajlandóság.
Milyen jogszabályokat kell ismernem a kaszinói teremfelügyelőként?
A szerencsejátékokra vonatkozó jogszabályokat, a kaszinó üzleti szabályzatát, valamint a biztonsági és védelmi előírásokat kell ismernie.
Milyen a munkakörülmények egy kaszinóban?
A munkakörülmények változóak lehetnek, gyakran esti, hétvégi és ünnepi munkát igényelhet. A pozíció általában alkalmazotti státusznál érhető el.
Kaszinói Teremfelügyelő — van hiány Európában?
Igen. A 2025-ös ELA/EURES kiadásban hiányt jelentettek a foglalkozási csoportot értékelő 9 európai ország közül 5 esetében: Csehország, Dánia, Olaszország, Málta és még 1. Románia 4 éve egymás után jelenti. Ezek az értékelések foglalkozási csoportonként jelennek meg, nem egyes munkakör-megnevezésenként.
Kaszinói Teremfelügyelő — mennyit fizet az Egyesült Államokban?
Évi 85 580 dollár a mediánban, 2025-05 állapot szerint. A tagállami mediánok 54 640 és 106 670 dollár között mozognak. Forrás: US Bureau of Labor Statistics. Az adat az Egyesült Államokra vonatkozik, és nem európai előrejelzés.