Erhvervsprofil

IKT-tekniker

Vigtige fakta

IKT-teknikere installerer, vedligeholder, reparerer og driver informationssystemer og IKT-relateret udstyr (bærbare computere, desktop-pc'er, servere, tablets, smartphones, kommunikationsudstyr, printere og computerrelaterede perifere netværk) samt alle typer software (drivere, operativsystemer, applikationer).

Arbejdsmarked
Mangel i Danmark og 5 flere lande
ELA/EURES 2025
Industri
Digital teknologi
Uddannelse
Kort videregående uddannelse
42%
Modstandsdygtighed Score · 2026 (Højere er bedre)
Kort videregående uddannelse 48% AI-eksponering · 2026
Arbejdsmarked

Hvor dette job er efterspurgt

Indberettet mangel på og overskud af arbejdskraft, pr. år. Offentliggøres for erhvervsgrupper, ikke for enkelte jobtitler.

Tallene dækker Informations- og kommunikationsteknikerarbejde — 22 job, dette medregnet.

6 af 11 med mangel202516 af 23 vokser1.1Mstillinger frem mod 2035

Mangel: Bulgarien, Danmark, Grækenland, Nederlandene og 2 mere.

Længst varende mangel: Nederlandene, 3 år.

Vælg et område på kortet for at se dets tal.

Om denne kilde›

Kilde: ELA/EURES, mangel på og overskud af arbejdskraft. Tallene offentliggøres på jobgruppeniveau og dækker Europa. Udgaverne er forskellige med hensyn til bilagets opbygning og hvilke lande der indgår, så en ændring mellem år betyder ikke altid, at arbejdsmarkedet har ændret sig. Lande i gråt er ikke indberettet, hvilket ikke er det samme som at være i balance.

Hvad disse ord betyder

De fire ting, dette afsnit viser

Indberettet efterspørgsel
Indberettet efterspørgsel viser, om arbejdsgivere oplyser, at de har brug for folk i dette job — en vurdering offentliggjort af en national myndighed eller et EU-organ, ikke et antal.
Hvilken vej det går
Hvilken vej det går beskriver, i hvilken retning beskæftigelsen i dette job forventes at udvikle sig i de kommende år, ud fra en officiel fremskrivning.
Ledige stillinger
Ledige stillinger angiver omtrent, hvor mange stillinger der bliver ledige som følge af vækst og af personer, der forlader jobbet.
Typisk løn
Typisk løn er det, personer i dette job normalt tjener, dér hvor kilden offentliggør oplysningerne. Et tomt felt betyder ikke, at arbejdet er ulønnet; det betyder, at ingen offentliggør tallet for det pågældende sted.

Et mål udelades, når ingen offentliggør det for det pågældende sted, i stedet for at blive vist som nul.

Hvilken vej arbejdsmarkedet hælder for dig

Til din fordel
Flere ledige stillinger end ansøgere — arbejdsgiverne konkurrerer om kandidaterne.
I balance
Ledige stillinger og ansøgere står nogenlunde lige.
Konkurrencepræget
Flere ansøgere end ledige stillinger — forvent konkurrence.
Modstridende data
Kilderne er uenige, eller den samme jobgruppe mangler folk ét sted og har overskud et andet.

Alle kilder ender med én af disse fire vurderinger, så der er ét fælles sprog at lære. Det, der varierer, er dokumentationen bag vurderingen, som står under hver af dem — et målt forhold mellem ledige stillinger og jobsøgere eller en vurdering offentliggjort af en national myndighed.

Hvordan dette job klarer sig sammenlignet med andre job i samme land

Stærk
Blandt de stærkeste i that country
God
Stærkere end de fleste job i that country
Blandet
Omtrent typisk for that country
Svag
Svagere end de fleste job i that country

Dette er en rangering inden for ét land, ikke en score, du kan sammenligne på tværs af grænser — registrene bag to lande tæller forskellige personer, så det samme tal betyder forskellige ting i hvert land. Det er også derfor, at et job kan ligge i kategorien Stærk i et land og stadig vises som Konkurrencepræget: det ligger forrest i et arbejdsmarked, der samlet set er præget af hård konkurrence.

Hvor oplysningerne kommer fra

Alle tal offentliggøres af et nationalt statistikbureau, en offentlig arbejdsformidling eller et EU-organ, og hvert kort angiver kilden og den periode, det dækker. Nogle steder opgøres tallene månedligt, mens andre vurderes én eller to gange om året, så to steder på det samme kort kan beskrive forskellige tidspunkter — datoen vises altid.

Intet af dette forudsiger én persons chancer. Det beskriver et arbejdsmarked.

Indberettet efterspørgsel · Typisk løn · Hvilken vej det går (Danmark, Sverige, Norge, Tyskland, Nederlandene)
Indberettet efterspørgsel · Typisk løn · Hvilken vej det går
Indberettet efterspørgsel Typisk løn Hvilken vej det går
Danmark Mangel indberettet ELA/EURES 2025 * — +25,5% 2023–2035 · Cedefop 2026 *
Sverige Ikke indberettet 462.000 SEK 2025 −3,7% 2023–2035 · Cedefop 2026 *
Norge Ikke indberettet 700.200 NOK 2026K2 +11% 2023–2035 · Cedefop 2026 *
Tyskland Mangel indberettet ELA/EURES 2024 * — +23,3% 2023–2035 · Cedefop 2026 *
Nederlandene Mangel indberettet ELA/EURES 2025 * — +55,1% 2023–2035 · Cedefop 2026 *

* Offentliggøres for erhvervsgrupper, ikke for enkelte jobtitler.

Source: Statistics Sweden (SCB) and the National Mediation Office, CC0; annualised as 12 x monthly

Source: Statistics Norway (SSB), CC BY 4.0; changes made: annualised as 12 x monthly

Giver du studerende, klienter eller medarbejdere karrierevejledning? Brug disse data om erhvervet i din organisation.

NexFuture™

Fremtidsudsigter for IKT-tekniker

The outlook for IKT-tekniker reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Hvordan beregnes disse scores?

Robusthedsscoren (0–100) estimerer, hvor strukturelt beskyttet dette erhverv er mod automatisering og AI-disruption baseret på opgaveniveauanalyse. Højere scorer betyder flere opgaver, der kræver menneskelig vurdering. AI-eksponering viser den estimerede procentdel af arbejdstimer, som de nuværende AI-muligheder kan påvirke. Disse er modellbaserede strukturelle indikatorer, ikke forudsigelser om individuel jobsikkerhed.

Spil fremtiden
Hvordan kan IKT-tekniker ændre sig, efterhånden som AI-adoptionen vokser?

Denne rolle vil sandsynligvis ændre sig gradvist, hvor AI understøtter udvalgte opgaver i stedet for at erstatte hele erhvervet.

Betydelig transformation på opgaveniveau estimeres om 13 år (omkring 2039) under det valgte „Forventet“-scenarie.
~40%
Modstandsdygtighed
Automatiseringsrisiko
EXP~50%
Menneskelig kant
MOAT~40%

Illustrativt scenarie baseret på opgavers automatiserbarhed — ikke en prognose. Værdier afrundes, jo længere frem du ser.

2026
2033
2044
AI Adoptionshastighed:

Modelbaseret estimat. Brug det som et planlægningssignal, ikke en garanti.

Hvordan AI kan ændre denne rolle

Deterministisk, modelbaseret fortolkning af aktuelle rollesignaler - ikke en garanti for udskiftning.

42% Menneskeejet

Hvad afhænger stadig af mennesker

De fleste opgaver her er AI-understøttede snarere end rent menneskeledede.

Den menneskelige fordel For at forblive foran i denne rolle skal du fokusere på angrebsvektorer og distribuerede informationsadresselister. Disse menneskefokuserede færdigheder er de sværeste for AI at kopiere i de kommende 20 år.
32% Hjælpe

Hvor AI kan blive en andenpilot

  • bruge IKT-hardware
  • vedligeholde IKT-server
  • vedligeholde IKT-system
48% Automatiser

Opgaver, der er mest udsat for automatisering

  • administrere hostingtjeneste til e-mail
Detaljeret analyse

Vitale tegn & AI-vektorer

AI eksponeringsvektorer

0-100%
AI / Machine Learning 32%

Eksponering for AI-assisteret analyse, mønstergenkendelse og opgaver til forudsigelig modellering

Robotisk og fysisk automatisering 2%

Eksponering for fysisk automatisering, robotik og sensorstyreret opgaveforflyttelse

Generativ AI 1%

Eksponering for indholdsgenering, kreativ forøgelse og værktøjer til store sprogmodeller

Kognitiv software 1%

Eksponering for arbejdsflowautomatisering, beslutningsstøttesoftware og procesdigitalisering

Tekniske detaljer
Metodik: NexFuture v3.0 Kilder: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Opdateret: okt. 2026

NexFuture v3.0 estimerer automatiseringseksponering direkte ud fra ESCO's essentielle færdighedsgrupper, vægtet efter færdighedsmasse og kalibreret mod ekspertankre. Scorer er sandsynlighedsbaserede estimater, ikke garantier. Se NexFuture-metodologihvidbogen for fulde detaljer.

Måler eksponering for automatisering. Den måler ikke løn, efterspørgsel eller hvor mange job der findes i nærheden af dig.

En dag i livet

Hvad mennesker i denne rolle normalt gør

Digital teknologi

Dag i livet

En typisk dag som IKT-tekniker

09
09:00 · Morgen
administrere hostingtjeneste til e-mail
Føre tilsyn med den daglige drift af en privat e-mailplatform ved at vedligeholde og justere tjenester på platformen, såsom spam og virusbeskyttelse, blokering af annoncer, webdesign og søgemaskineoptimering.
10
10:30 · Midt på formiddagen
anvende IKT-genoprettelsessystem
Oprette, forvalte og anvende et IKT-genoprettelsessystem i tilfælde af krise for at få adgang til oplysninger og genoprette systemets funktion.
12
12:00 · Middag
betjene privat bicentral
Håndtere privat bicentral (PBX), et telekommunikationssystem i en organisation, der omstiller opkald mellem brugere på lokale linjer. Samtidig giver systemet alle brugere mulighed for at dele eksterne telefonlinjer.
14
14:00 · Eftermiddag
bruge IKT-hardware
Evne til at bruge udstyr såsom skærm, mus, tastatur, lagerenheder, printere, scannere osv. til at udføre handlinger som f.eks. At tilslutte, starte, lukke, genstarte, gemme filer og andre handlinger.
15
15:30 · Sen eftermiddag
definere firewallregler
Fastsætte regler for et sæt komponenter, der har til formål at begrænse adgangen mellem grupper af netværk eller et bestemt net og internettet.
17
17:00 · Afslutning
administrere IKT-system
Håndtere komponenter i IKT-systemet ved at opretholde konfigurationen, administrere brugerne, overvåge ressourceanvendelsen, foretage backup og installere hardware eller software for at overholde de fastsatte krav.

Opgaverækkefølgen er illustrativ. De enkelte dage varierer.

Færdigheder og viden

Det skal du kunne for at udføre dette arbejde

De færdigheder, den viden og de værktøjer, som denne rolle kræver — samt de træk og belønninger, der følger med.

Væsentlige færdigheder
beskytte ikt-udstyr
  • definere firewallregler

    Fastsætte regler for et sæt komponenter, der har til formål at begrænse adgangen mellem grupper af netværk eller et bestemt net og internettet.

  • implementere et virtuelt privat netværk

    Oprette en krypteret forbindelse mellem private net, f.eks. et selskabs forskellige lokale netværk, for at sikre, at kun autoriserede brugere kan få adgang til dem, og at oplysningerne ikke kan opsnappes.

  • implementere antivirussoftware

    Downloade, installere og opdatere software til at forebygge, opdage og fjerne ondsindet software, f.eks. computervirus.

  • foretage sikkerhedskopiering

    Implementere backupprocedurer til backupdata og -systemer for at sikre en permanent og pålidelig systemdrift. Foretage backup af data for at sikre oplysninger ved at kopiere og arkivere dem for at sikre integritet under systemintegration og efter tab af data.

arbejde med computere
  • bruge IKT-hardware

    Evne til at bruge udstyr såsom skærm, mus, tastatur, lagerenheder, printere, scannere osv. til at udføre handlinger som f.eks. At tilslutte, starte, lukke, genstarte, gemme filer og andre handlinger.

  • vedligeholde IKT-server

    Diagnosticere og eliminere hardwarefejl ved hjælp af reparation eller udskiftning. Træffe forebyggende foranstaltninger, gennemgå ydeevne, opdatere software, gennemgå tilgængelighed.

  • vedligeholde IKT-system

    Vælge og anvende system- og netværksovervågningsteknikker. Identificere og løse driftsproblemer. Sikre, at systemets egenskaber og effektivitet passer til virksomhedens specifikationer.

løse computerproblemer
  • udføre IKT-fejlfinding

    Identificere problemer med servere, stationære PC'er, printere, netværk og fjernadgang og udføre handlinger, der løser problemerne.

  • anvende IKT-genoprettelsessystem

    Oprette, forvalte og anvende et IKT-genoprettelsessystem i tilfælde af krise for at få adgang til oplysninger og genoprette systemets funktion.

overvåge udvikling inden for ekspertiseområde
  • holde sig opdateret mht. produktviden

    Indhente de seneste oplysninger om udviklingen i forbindelse med eksisterende eller understøttede produkter, metoder eller teknikker.

opsætte computersystemer
  • administrere IKT-system

    Håndtere komponenter i IKT-systemet ved at opretholde konfigurationen, administrere brugerne, overvåge ressourceanvendelsen, foretage backup og installere hardware eller software for at overholde de fastsatte krav.

fortolke teknisk dokumentation og diagrammer
  • bruge reparationsmanualer

    Anvende oplysninger, f.eks. periodiske vedligeholdelsesplaner, trin-for-reparationsanvisninger, fejlfindingsinformation og eftersynsprocedurer for rutinemæssig vedligeholdelse og reparation.

betjene kommunikationsudstyr
  • betjene privat bicentral

    Håndtere privat bicentral (PBX), et telekommunikationssystem i en organisation, der omstiller opkald mellem brugere på lokale linjer. Samtidig giver systemet alle brugere mulighed for at dele eksterne telefonlinjer.

anvende hånddrevne præcisionsværktøjer
  • bruge præcisionsværktøj

    Anvende elektroniske, mekaniske, elektriske eller optiske præcisionsværktøjer, såsom boremaskiner, slibemaskiner, tandhjulsfræsere og fræsemaskiner, for at øge nøjagtigheden under den maskinelle bearbejdning af produkter.

installere og reparere elektrisk og elektronisk udstyr samt præcisionsudstyr
  • reparere IKT-enheder

    Vedligeholde og reparere IKT-relateret udstyr, såsom laptops, desktop-PC'er, tablets, mobile enheder, kommunikationsudstyr, printere og IT-relaterede perifere enheder. Opdage fejl og nedbrud og erstatte dele, hvis det er nødvendigt.

forvalte, indsamle og lagre digitale data
  • administrere hostingtjeneste til e-mail

    Føre tilsyn med den daglige drift af en privat e-mailplatform ved at vedligeholde og justere tjenester på platformen, såsom spam og virusbeskyttelse, blokering af annoncer, webdesign og søgemaskineoptimering.

Vidensområder & Software og teknologier
Vidensområder
  • angrebsvektorer

    Veje eller metoder, som trusselsaktører anvender til at udnytte sårbarheder i informationsnet eller -systemer i en konkret organisation og påvirke dens tilgængelighed, integritet og fortrolighed. Angrebsvektorer kan omfatte social engineering-taktikker såsom phishing-mails eller pretexting, tekniske exploits som SQL-injektion samt buffer overflow-angreb.

  • distribuerede informationsadresselister

    Adresselistetjenester, der automatiserer netforvaltningen af sikkerhed, brugerdata og distribuerede ressourcer og giver adgang til oplysninger i et computersystems register.

  • IKT-netværksrouting

    De processer og teknikker, der anvendes til at vælge de bedste ruter inden for et IKT-netværk, hvorigennem en pakke kan passere igennem.

  • indkøb af udstyr til IKT-netværk

    De produkter, der stilles til rådighed af netværksudstyrsleverandører, og metoder til udvælgelse og indkøb af udstyret.

  • ledningsbegrænsninger for IKT-netværk

    Begrænsningerne, herunder afstandsbegrænsningerne og ledningsmodstanden, af kabeltyper såsom fiberkabler, koaksialkabler og ethernetkabler, som anvendes til oprettelse af netværk.

  • ABAP

    Teknikker og principper for softwareudvikling, såsom analyse, algoritmer, kodning, test og opstilling af programmeringsparadigmer i ABAP.

  • AJAX

    Teknikker og principper for softwareudvikling, såsom analyse, algoritmer, kodning, test og opstilling af programmeringsparadigmer i AJAX.

  • APL

    Teknikker og principper for softwareudvikling, såsom analyse, algoritmer, kodning, testning og opstilling af programmeringsparadigmer i APL.

  • ASP.NET

    Teknikker og principper for softwareudvikling, såsom analyse, algoritmer, kodning, afprøvning og opstilling af programmeringsparadigmer i ASP.NET.

Kompetencer på tværs af sektorer
  • digitale systemer
  • IKT-netværkshardware
Software og teknologier
Structured query language SQLFacebookAdobe IllustratorAdobe InDesignSASPythonMicrosoft SQL ServerThe MathWorks MATLABSalesforce softwareMicrosoft Visual BasicAdobe Creative Cloud softwareOracle DatabaseOracle Primavera Enterprise Project Portfolio ManagementExtensible markup language XMLOracle PeopleSoftC++Hypertext markup language HTMLTableauOracle JavaESRI ArcGIS softwareJavaScriptTeradata DatabaseBentley MicroStationCDassault Systemes SolidWorksAtlassian JIRAZoomYardi softwareAutodesk RevitPerlMicrosoft Visual Basic for Applications VBAMarketo Marketing AutomationPHPAmazon Web Services AWS softwareMicrosoft Azure softwareMicrosoft TeamsTrimble SketchUp ProMySQLC#Eclipse IDE
Nøgletræk du har brug for
Anerkendelse Integritet Pålidelighed Samarbejde Præstation Stresstolerance Tilpasningsevne/Fleksibilitet Uafhængighed Omsorg for andre Variation Selvkontrol Analytisk tænkning Præstation/Indsats Innovation Lederskab Social orientering
Nøglebelønninger, du kan forvente
PræstationArbejdsforholdAnerkendelseRelationerStøtteUafhængighed
Sådan kvalificerer du dig

IKT-tekniker: hvordan du kvalificerer dig, og hvor du kan studere

Hvad der typisk skal til for at kvalificere sig: uddannelsesniveau, hvor det er et lovreguleret erhverv, og hvor man skal studere.

Typisk uddannelsesniveau

Kort videregående uddannelse

Hvor man kan studere

3.311 uddannelser i 32 lande giver de grundlæggende færdigheder, der kræves i dette job. Plus 374 korte kurser, der hver især opbygger én færdighed.

Et par eksempler, hvor undervisningen foregår på sidens sprog:

Kilder
  1. 1. Source: UddannelsesGuiden, Styrelsen for It og Læring, Danish Ministry of Children and Education (ug.dk).
Karriereforløb

Vækstveje & lignende roller

Udforsk typiske karriereforløb, tilstødende færdigheder og lignende roller for at planlægge din næste overgang.

For organisationer

Få dataene på denne side til at arbejde for jeres elever, klienter og medarbejdere.

Almindelige spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke typer virksomheder ansætter IKT-teknikere?
IKT-teknikere er efterspurgte i stort set alle typer virksomheder, lige fra små lokale virksomheder til store koncerner og offentlige institutioner. Det kan være inden for detailhandel, sundhedsvæsenet, uddannelse eller produktion – enhver organisation, der er afhængig af IT.
Kræver det en specifik uddannelse at blive IKT-tekniker?
Selvom der ikke er én bestemt uddannelse, der kræves, er en relevant uddannelse inden for IT, datalogi eller elektronik ofte en fordel. Der findes forskellige erhvervsuddannelser og kurser, der kan give dig de nødvendige kompetencer. Erfaring og certificeringer kan også være værdifulde.
Kan jeg arbejde som freelance IKT-tekniker?
Ja, freelancing er en almindelig arbejdsform for IKT-teknikere. Mange virksomheder vælger at hyre freelancere til specifikke projekter eller til at dække spidsbelastninger. Det giver dig fleksibilitet, men kræver også selvstændighed og gode kommunikationsevner.
IKT-Tekniker — hvad er lønnen i USA?
Medianlønnen er 60.340 dollar om året, pr. 2025-05. Delstaternes medianlønninger ligger mellem 36.250 og 80.950 dollar. Kilde: US Bureau of Labor Statistics. Tallet gælder USA og er ikke en fremskrivning for Europa.

Kilder: ESCO O*NET ELA/EURES Cedefop BLS Data opdateret 19. oktober 2026 Om vores data