търговец на едро, инструментални машини
Снимка
Търсенето на нови клиенти и осигуряването на стабилни доставки на инструментални машини е ключова роля за търговеца на едро. Тази позиция изисква отлични преговорни умения и способност за изграждане на дългосрочни партньорства.
Като търговец на едро на инструментални машини, вие сте отговорни за проучването на пазара, идентифицирането на потенциални купувачи и доставчици на едро и преговорите за сделки с големи количества. Работата включва поддържане на връзки с настоящи клиенти, анализиране на тенденциите в индустрията и осигуряване на конкурентни цени и условия. Често ще се налага да пътувате, за да посещавате изложения, да се срещате с клиенти и да инспектирате доставчици.
- • Проучване на пазара и идентифициране на нови възможности за продажби.
- • Преговори с доставчици за осигуряване на най-добрите цени и условия.
- • Изграждане и поддържане на дългосрочни взаимоотношения с клиенти.
Къде се търси тази професия
Отчетени недостиг и излишък на работна сила, по години. Публикува се за професионални групи, а не за отделни длъжности.
По-наситен цвят: отчитано по същия начин повече последователни години.
Числата обхващат Стопански и административни приложни специалисти — 200 професии, включително тази.
Недостиг: Belgium, Denmark, Italy, Romania.
Най-продължителен недостиг: Belgium, 4 години.
Изберете територия на картата, за да видите нейните данни.
За този източник›
Източник: ELA/EURES, недостиг и излишък на работна сила. Данните се публикуват на ниво професионална група и обхващат Европа. Изданията се различават по устройството на приложението и по обхванатите държави, така че разлика между годините не винаги означава, че пазарът на труда се е променил. Държавите в сиво не са отчетени, което не е същото като равновесие.
What these words mean
The four things this section reports
- Reported demand
- Whether employers report needing people in this job — a judgement published by a national or EU body, not a count.
- Where it is heading
- Which way employment in this job is expected to move over the coming years, from an official projection.
- Openings
- Roughly how many openings arise — from growth and from people leaving the job.
- Typical pay
- What people in this job typically earn where the source publishes it. Blank does not mean unpaid; it means nobody publishes it for that place.
A measure is left out when nobody publishes it for that place, rather than shown as zero.
Which way the market leans for you
- In your favour
- More openings than people looking — employers are competing for candidates.
- Balanced
- Openings and candidates are roughly matched.
- Competitive
- More people looking than openings — expect to compete.
- Mixed evidence
- Sources disagree, or the same occupation group is short in one part and oversupplied in another.
Every source resolves to one of these four, so there is a single vocabulary to learn. What differs is the evidence behind it, which is printed underneath each verdict — a measured ratio of openings to jobseekers, or an assessment published by a national body.
How this job compares with other jobs in the same country
- Strong
- Among the strongest in that country
- Good
- Stronger than most jobs in that country
- Mixed
- About typical for that country
- Weak
- Weaker than most jobs in that country
This is a rank within one country, not a score you can carry across borders — the registers behind two countries count different people, so the same number means different things in each. It is also why a job can be among the strongest in a country and still show as Competitive: it leads the field in a market that is crowded overall.
Where these come from
Every figure is published by a national statistics office, a public employment service or an EU body, and each card names its source and the period it covers. Some places are counted monthly, others assessed once or twice a year, so two places on the same map can be describing different moments — the date is always shown.
None of this predicts one person's chances. It describes a market.
Разгледайте още
Открийте своя кариерен път и науката зад нашите препоръки.
Може литърговец на едро, инструментални машинида ви пасне?
Отговорете на три бързи въпроса. Това не е пълна оценка — това е тийзър, за да ви помогне да решите дали да сравните вашия профил.
Обичате ли задачи, които изискватСътрудничество?
Обичате ли задачи, които изискватАдаптивност/Гъвкавост?
Обичате ли задачи, които изискватНадеждност?
Бъдещо перспектива за търговец на едро, инструментални машини
The outlook for търговец на едро, инструментални машини reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.
Как се изчисляват тези резултати?
Индексът на устойчивост (0–100) оценява доколко структурно е защитена тази длъжност от автоматизация и AI прекъсване, въз основа на анализ на ниво задачи. По-високите резултати означават повече задачи, изискващи човешко преценяване. AI въздействието показва прогнозния процент от работните часове, на които текущите AI възможности биха могли да влияят. Тези показатели са базирани на модел, а не прогнози за индивидуалната сигурност на работното място.
Как може да се променитърговец на едро, инструментални машинис нарастването на приемането на AI?
Тази роля вероятно ще се промени постепенно, като ИИ ще поддържа избрани задачи, вместо да замества цялата професия.
Илюстративен сценарий въз основа на автоматизируемостта на задачите — не е прогноза. Стойностите се закръгляват, колкото по-напред гледате.
Как може да се променитърговец на едро, инструментални машинис нарастването на приемането на AI?
Тази роля вероятно ще се промени постепенно, като ИИ ще поддържа избрани задачи, вместо да замества цялата професия.
Илюстративен сценарий въз основа на автоматизируемостта на задачите — не е прогноза. Стойностите се закръгляват, колкото по-напред гледате.
Как AI може да промени тази роля
Детерминистична, базирана на модел интерпретация на настоящите ролеви сигнали — не е гаранция за заместване.
Какво още зависи от хората
- осъществяване на контакт с продавачите
- договаряне на договори за продажба
- договаряне на продажбата на стоки
Къде AI може да стане втори пилот
- разбиране на терминология в областта на финансовата стопанска дейност
- оценяване на рисковете, свързани с доставчиците
- следене на показателите на международния пазар
Задачи, които са най-изложени на автоматизация
- водене на финансови книги
- притежаване на компютърна грамотност
Жизнени показатели и AI вектори
Вектори на експозиция на AI
0-100%Експозиция към анализ, поддържан от ИИ, разпознаване на модели и задачи за прогнозна моделиране
Експозиция към автоматизация на работния поток, софтуер за поддръжка на решения и дигитализация на процесите
Експозиция към генериране на съдържание, креативно увеличаване и инструменти за големи езикови модели
Експозиция към физическа автоматизация, роботика и сензорно управляван преместване на задачи
Технически детайли
NexFuture v3.0 оценява изложеността на автоматизация директно от основните групи умения на ESCO, претеглена по маса на уменията и калибрирана спрямо експертни опорни точки. Оценките са вероятностни приближения, не гаранции. Вижте Бялата книга за методологията на NexFuture за пълни подробности.
Измерва изложеността на автоматизация. Не измерва заплащане, търсене или колко работни места има близо до вас.
Какво обикновено правят хората в тази роля
Маркетинг и продажби
Типичен ден катотърговец на едро, инструментални машини
09 09:00 · сутрин договаряне на договори за продажба
10 10:30 · Средно утро договаряне на продажбата на стоки
12 12:00 · Обяд идентифициране на потребностите на клиента
14 14:00 · Следобед осъществяване на контакт с купувачите
15 15:30 · Късен следобед осъществяване на контакт с продавачите
17 17:00 · Обобщение оценяване на рисковете, свързани с доставчиците
Редът на задачите е илюстративен. Отделните дни варират.
-
инструментални машини
Предложените инструментални машини и продукти, техните функционални характеристики, свойства и правни и регулаторни изисквания.
-
промишленост за капиталови стоки
Промишлеността, съсредоточена върху сектора на капиталовите стоки, съставен от дружества за производство на машини, които играят ключова роля в производството и разпространението на капиталови стоки, като например електрическо, отбранително или строително оборудване.
-
разбиране на продукта
Предлаганите продукти, техните функционални характеристики, свойства и правни и регулаторни изисквания.
-
стратегии за продажби
Принципите относно поведението на клиентите и целевите пазари с цел насърчаване и продажба на даден продукт или услуга.
-
договаряне на договори за продажба
Постига споразумение между търговски партньори с акцент върху условията, спецификациите, времето за доставка, цената и т.н.
-
договаряне на продажбата на стоки
Обсъжда изискванията на клиента за закупуването и продажбата на стоки и договаря тяхната продажба и покупка с цел постигане на най-изгодно споразумение.
-
договаряне на условия за покупка
Договаря условия като цена, количество, качество и условия за доставка с продавачи и доставчици, за да се гарантират най-благоприятните условия за покупка.
-
идентифициране на доставчици
Определя потенциалните доставчици за по-нататъшни преговори. Взема предвид аспекти като качеството на продуктите, устойчивостта, местното снабдяване, сезонността и обхвата на района. Оценява вероятността от получаване на полезни договори и споразумения с тях.
-
идентифициране на нови възможности за развиване на стопанска дейност
Търси потенциални клиенти или продукти, за да генерира допълнителни продажби и да осигури растеж.
-
идентифициране на потребностите на клиента
Използва подходящи въпроси и активно слушане, за да определи очакванията и желанията на клиентите по отношение на продукти и услуги.
-
осъществяване на контакт с купувачите
Забелязва купувачите на стоки и осъществява контакт.
-
следене на показателите на международния пазар
Непрекъснато следи показателите на международния пазар чрез актуализиране според търговски медии и тенденции.
-
осъществяване на контакт с продавачите
Идентифицира продавачите на стоки и установява контакт.
-
разбиране на терминология в областта на финансовата стопанска дейност
Разбира значението на основните финансови понятия и термини, използвани в предприятията и финансовите институции или организации.
-
оценяване на рисковете, свързани с доставчиците
Оценява постигнатите от доставчиците резултати, за да прецени дали доставчиците се придържат към сключените договори, отговарят на стандартните изисквания и осигуряват желаното качество.
-
притежаване на компютърна грамотност
Използва компютри, ИТ оборудване и съвременни технологии по ефективен начин.
ДНК на умението
Черти на работната личност и стойности, които определят тази роля
Вижте дали тази роля отговаря на вашето кариерно ДНК
Направете безплатната оценка на кариерното ДНК, за да видите кактърговец на едро, инструментални машин исъответства на вашите интереси, стил на работа и бъдещ път. След по-малко от 10 минути ще получите персонализиран сигнал за годност и пътна карта какво да правите по-нататък.
Пътища за растеж и подобни роли
Проучете типичните пътища за кариерно развитие, близки умения и подобни роли, за да планирате следващия си преход.
Къде се побиратърговец на едро, инструментални машини?
Резултати за сходство въз основа на припокриване на умения от данни на ESCO.
търговец на едро, машини за текстилната промишленост
90% сходствотърговец на едро, машини за минното дело, строителството и строителното инженерство
86% сходствотърговец на едро, парфюми и козметика
86% сходствотърговец на едро, фармацевтични продукти
86% сходствотърговец на едро, риба, ракообразни и мекотели
86% сходствотърговец на едро, кожи и кожени изделия
86% сходствоЧесто задавани въпроси
- Какви умения са най-важни за търговец на едро на инструментални машини?
- Отлични преговорни умения, аналитично мислене, способност за изграждане на взаимоотношения и добри познания за индустрията на инструменталните машини са от съществено значение. Важно е да сте организирани и да можете да работите под напрежение.
- Каква е типичната работна среда за тази позиция?
- Обикновено работата се извършва в офис, но често включва пътувания за посещение на клиенти, доставчици и изложения. Може да се наложи да работите с различни софтуерни системи за управление на продажбите и инвентара.
- Как се развива кариерата на търговец на едро на инструментални машини?
- С натрупване на опит и изграждане на мрежа от контакти, можете да се развивате в ролята на старши търговец, мениджър продажби или дори да поемете ръководна позиция в компанията.
- Търговец На Едро, Инструментални Машини — има ли недостиг в Европа?
- Да. В изданието на ELA/EURES от 2025 г. недостиг е отчетен в 4 от 7 европейски държави, оценили тази професионална група: Белгия, Дания, Италия, Румъния. Белгия го отчита 4 години поред. Тези оценки се публикуват по професионални групи, а не по отделни длъжностни наименования.
- Търговец На Едро, Инструментални Машини — колко се плаща в САЩ?
- 66 780 долара годишно по медиана, към 2025-05. Медианите по щати са между 29 460 и 82 420 долара. Източник: US Bureau of Labor Statistics. Числото се отнася за Съединените щати и не е прогноза за Европа.