Професійний профіль

дослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології

Знімок

Вивчаєте глибини смерті та її вплив на людей? Робота дослідника у галузі танатології – це можливість поглибити розуміння психологічних, соціальних та фізіологічних аспектів смерті, сприяючи розвитку знань у цій важливій сфері.

Резюме

Дослідник у галузі танатології працює на перетині різних наукових дисциплін, таких як психологія, соціологія, фізіологія та антропологія. Робота передбачає проведення досліджень, аналіз даних, розробку нових методологій та публікацію результатів. Важливо вміти працювати як самостійно, так і в команді, а також критично оцінювати існуючі теорії та підходи.

Ключові обов'язки:
  • • Проведення теоретичних та емпіричних досліджень з питань смерті та процесу вмирання.
  • • Аналіз зібраних даних, використовуючи статистичні методи та інші інструменти дослідження.
  • • Розробка та впровадження нових методологій дослідження танатологічних питань.
40%
Стійкість Оцінка · 2026 (Чим вище, тим краще)
Бакалавр 50% Вплив ШІ
Почніть оцінку Career DNA
Labour market

Де ця професія затребувана

Повідомлені нестача та надлишок робочої сили, за роками. Публікується для професійних груп, а не для окремих посад.

Повідомлено про нестачуПовідомлено про надлишокПовідомлено в інший рікЦе джерело цього не охоплює

Насиченіший колір: повідомлялося так само більше років поспіль.

Показники охоплюють Професіонали в галузі права, соціальної сфери й культури — 186 професій, зокрема цю.

2 з 12 з нестачею202517 з 30 зростають2.7Mвакансії до 2035

Нестача: Denmark, Italy.

Найтриваліша нестача: Italy, 2 роки.

Оберіть територію на карті, щоб побачити її показники.

Про це джерело

Джерело: ELA/EURES, нестача та надлишок робочої сили. Дані публікуються на рівні професійної групи й охоплюють Європу. Випуски різняться будовою додатка та переліком країн, тож різниця між роками не завжди означає, що ринок праці змінився. Сірі країни не повідомляли, а це не те саме, що рівновага.

Дізнатися більше

Знайдіть свій кар’єрний шлях і дізнайтеся про науку, що стоїть за нашими рекомендаціями.

Консультуєте інших? Перегляньте NexPath для шкіл і практик.
Швидка перевірка підгонки

Чи підійде вамдослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології?

Дайте відповідь на три короткі запитання. Це не повна оцінка — це тизер, який допоможе вам вирішити, чи варто порівнювати ваш профіль.

Прогрес0/3

Вам подобаються завдання, які потребуютьАналітичне мислення?

Вам подобаються завдання, які потребуютьРізноманітність?

Вам подобаються завдання, які потребуютьДосягнення?

NexFuture™

Майбутня перспектива для дослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології

The outlook for дослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Як розраховуються ці бали?

Індекс стійкості (0–100) оцінює, наскільки структурно захищена ця професія від автоматизації та порушень з боку ШІ, на основі аналізу на рівні завдань. Вищі оцінки означають більше завдань, що вимагають людського судження. Вплив ШІ показує приблизний відсоток годин завдань, на які можуть вплинути поточні можливості ШІ. Це структурні показники, отримані з моделі, а не прогнози індивідуальної безпеки зайнятості.

Грати в майбутнє

Якдослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатологіїможе змінитися в міру впровадження ШІ?

Ймовірно, ця роль буде змінюватися поступово, коли штучний інтелект буде підтримувати вибрані завдання, а не заміняти всю професію.

Значна трансформація на рівні завдань очікується через 12 років (близько 2038 року) за обраним сценарієм „Очікуваний“.
~35%
Стійкість
Ризик автоматизації
EXP~55%
Людський край
MOAT~40%

Ілюстративний сценарій на основі автоматизованості завдань — не прогноз. Значення округлюються, що далі ви дивитеся.

2026
2033
2043
Швидкість впровадження ШІ:

Як ШІ може змінити цю роль

Детермінована модельна інтерпретація поточних рольових сигналів — не гарантія заміни.

Належить людині 40% Належить людині
Що ще залежить від людей
  • професійно взаємодіяти в дослідницькому та професійному середовищі
  • оцінювати дослідницьку діяльність
  • управляти правами інтелектуальної власності
Людська перевага Щоб залишатися попереду в цій ролі, зосередьтеся на танатологія та феноменологія. Ці людино-центричні навички найважче репліковуються AI протягом наступних 20 років.
асист 21% асист
Де ШІ може стати другим пілотом
  • розробляти наукові теорії
  • керувати відкритими публікаціями
  • демонструвати експертність у дисципліні
Автоматизувати 50% Автоматизувати
Завдання, які найбільше піддаються автоматизації
  • збирати дані
  • синтезувати інформацію
  • подавати заявки на фінансування досліджень
Детальний аналіз

Життєві показники та вектори штучного інтелекту

Вектори експозиції AI

0-100%
ШІ / машинне навчання 21%

Експозиція до аналізу з підтримкою AI, розпізнаванню шаблонів та завданням прогнозного моделювання

Генеративний ШІ 15%

Експозиція до генерування контенту, креативного поліпшення та інструментів великих мовних моделей

Робототехніка та фізична автоматизація 0%

Експозиція до фізичної автоматизації, робототехніки та переміщення завдань, керованих датчиками

Когнітивне програмне забезпечення 0%

Експозиція до автоматизації робочих процесів, програмного забезпечення підтримки рішень та цифровізації процесів

Технічні деталі
Методологія: NexFuture v3.0 Джерела: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Оновлено: серп. 2026 р.

NexFuture v3.0 оцінює вплив автоматизації безпосередньо з основних груп навичок ESCO, зважених за масою навичок і відкаліброваних за експертними якорями. Оцінки є ймовірнісними оцінками, а не гарантіями. Докладніше див. у Білій книзі методології NexFuture.

Вимірює вразливість до автоматизації. Він не вимірює зарплату, попит чи кількість робочих місць поруч із вами.

День у житті

Що люди зазвичай роблять у цій ролі

Охорона здоров'я та людські послуги

День із життя

Типовий день якдослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології

09
09:00 · Ранок
визначати потреби споживача
Використовувати відповідні запитання та активно слухати, щоб визначити очікування, бажання та вимоги споживачів відповідно до продукту та послуг.
10
10:30 · Середина ранку
визначати теми досліджень
Визначати проблеми на соціальному, економічному чи політичному рівні з метою їх вивчення та проведення досліджень.
12
12:00 · полудень
використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом
Використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом, знаючи основні моделі з відкритим кодом, схеми ліцензування й методи кодування, які зазвичай застосовуються під час створення програмного забезпечення з відкритим кодом.\n
14
14:00 · полудень
розробляти наукові теорії
Формулювати наукові теорії на основі емпіричних спостережень, зібраних даних та теорій інших вчених.
15
15:30 · Пізній вечір
управляти правами інтелектуальної власності
Мати справу з приватними юридичними правами, які захищають продукти інтелектуальної праці від незаконного порушення.
17
17:00 · Підведення підсумків
демонструвати експертність у дисципліні
Демонструвати глибокі знання та комплексне розуміння конкретної дослідницької галузі, зокрема відповідальних досліджень, принципів дослідницької етики та наукової доброчесності, конфіденційності та вимог загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR), пов'язаних з дослідницькою діяльністю в межах конкретної дисципліни.

Наказ-завдання є ілюстративним. Окремі дні відрізняються.

Програмне забезпечення та технології & Галузі знань
Програмне забезпечення та технології
Automated Neuropsychological Metric Assessments BatteryBehavioral Assessment and Research System BARSBrainMetric The Category TestBrainTrain Captain's LogCogniSyst Computerized Assessment of Response Bias CARBConners' Continuous Performance Test IIDatabase softwareEmail softwareIBM SPSS StatisticsInteractive psychological evaluation softwareMicroCog Assessment of Cognitive FunctioningMicrosoft ExcelMicrosoft Office softwareMicrosoft PowerPointMicrosoft WordNoldus Information Technology The Observer XTOperational Data Store ODS softwarePatient electronic medical record EMR softwarePsychological testing softwareScheduling software
Галузі знань
  • антропологія

    Вивчення розвитку та поведінки людини.

  • археологія

    Вивчення відновлення та дослідження матеріальної культури, що залишилася внаслідок діяльності людини в минулому.

Міжгалузеві навички
  • методологія наукових досліджень
  • психологія
  • соціологія
Основні навички
проведення академічних або маркетингових досліджень
  • визначати теми досліджень

    Визначати проблеми на соціальному, економічному чи політичному рівні з метою їх вивчення та проведення досліджень.

  • розпоряджатись відшукуваними, доступними, сумісними і багаторазово використовуваними даними

    Створювати, описувати, зберігати, оберігати та (повторно) використовувати наукові дані на основі принципів FAIR (відшукуваність, доступність, сумісність і багаторазовість використання даних), роблячи дані максимально відкритими та настільки закритими, наскільки це є необхідним.

  • проводити наукові дослідження

    Отримувати, виправляти або вдосконалювати знання про явища за допомогою наукових методів і прийомів, заснованих на емпіричних або вимірюваних спостереженнях.\n

  • застосовувати наукові методи

    Застосовувати наукові методи та техніки для дослідження явищ, отримуючи нові знання або виправляючи та інтегруючи попередні знання.

  • застосовувати принципи дослідницької етики та наукової доброчесності у дослідницькій діяльності

    Застосовувати фундаментальні етичні принципи та законодавство до наукових досліджень, включаючи питання доброчесності досліджень. Виконувати, перевіряти або звітувати про дослідження, уникаючи таких неправомірних дій, як фабрикація, фальсифікація та плагіат.

  • просувати відкриті інновації в дослідженнях

    Застосовувати техніки, моделі, методи та стратегії, які сприяють просуванню кроків до інновацій через співпрацю з людьми та організаціями за межами організації.\n

технічне або академічне письмо
  • створювати наукові чи академічні статті й технічну документацію

    Створювати та редагувати наукові, академічні чи технічні тексти на різні теми.

  • поширювати результати серед наукової спільноти

    Оприлюднювати наукові результати будь-якими відповідними засобами, включно з конференціями, семінарами, колоквіумами та науковими публікаціями.

  • публікувати наукові дослідження

    Проводити наукові дослідження в університетах і науково-дослідних установах або за власний рахунок, публікувати їх у книгах чи наукових журналах з метою зробити внесок у сферу знань і отримати особисту академічну акредитацію.\n

  • писати наукові публікації

    Представляти гіпотезу, результати та висновки своїх наукових досліджень у своїй галузі знань у фаховому виданні.

збір інформації з фізичних або електронних джерел
  • збирати дані

    Отримувати дані, які можна експортувати, з різних джерел.

  • синтезувати інформацію

    Аналізувати після прочитання, інтерпретувати та узагальнювати нову та складну інформацію, отриману з різних джерел.

управління інформацією
  • розпоряджатись даними досліджень

    Створювати та аналізувати наукові дані, отримані за допомогою якісних та кількісних методів дослідження. Зберігати та підтримувати дані в дослідницьких базах даних. Підтримувати повторне використання наукових даних і бути знайомим з принципами управління відкритими даними.

робота з іншими
  • професійно взаємодіяти в дослідницькому та професійному середовищі

    Виявляти увагу до інших, а також колегіальність. Слухати, давати, отримувати зворотній зв’язок та відповідати на зворотній зв’язок інших; це включає нагляд персоналу та керівництво в професійній обставинах.

програмування комп’ютерних систем
  • використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом

    Використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом, знаючи основні моделі з відкритим кодом, схеми ліцензування й методи кодування, які зазвичай застосовуються під час створення програмного забезпечення з відкритим кодом.\n

використання іноземних мов
  • розмовляти різними мовами

    Володіти іноземними мовами, щоб мати можливість спілкуватися однією або кількома.

надання зворотного зв’язку
  • оцінювати дослідницьку діяльність

    Оглядати пропозиції, успіхи, вплив та результати колег-дослідників, у тому числі шляхом відкритої експертної оцінки.\n

ДНК навичок

ДНК навичок

Риси робочої особистості та цінності, які визначають цю роль

Ключові риси, які вам потрібні
Аналітичне мислення Різноманітність Досягнення Досягнення/Зусилля Незалежність Цілісність Визнання Інновація Стресостійкість Соціальна орієнтація Надійність Адаптивність/Гнучкість Самоконтроль Турбота про інших Співпраця Лідерство
Основні винагороди, яких ви можете очікувати
ДосягненняУмови праціВизнанняВідносиниПідтримкаНезалежність
Просування по службі

Шляхи зростання та подібні ролі

Досліджуйте типові шляхи кар'єрного зростання, суміжні навички та подібні ролі, щоб спланувати свій наступний перехід.

Кар'єрний пейзаж

Куди підходитьдослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології?

Ця роль
дослідник у галузі танатології/дослідниця у галузі танатології Ця роль

Оцінки подібності на основі збігу навичок із даних ESCO.

Загальні запитання

Часті запитання

Які навички необхідні для роботи дослідником у галузі танатології?
Потрібні глибокі знання в психології, соціології, фізіології або антропології, а також навички статистичного аналізу даних, критичного мислення, вміння писати наукові тексти та презентувати результати досліджень. Важлива емпатія та здатність працювати з чутливими темами.
Де можуть працювати дослідники у галузі танатології?
Зазвичай, дослідники у галузі танатології працюють у наукових установах, університетах, дослідницьких центрах, а також можуть співпрацювати з медичними закладами, хоспісами та організаціями, що займаються питаннями смерті та підтримки близьких померлих. Робота на фрілансі, наприклад, проведення консультацій або аналіз даних для різних організацій, також є можливою.
Чи є якісь етичні міркування, які слід враховувати при проведенні досліджень у галузі танатології?
Так, етичні міркування є надзвичайно важливими. Необхідно забезпечувати конфіденційність учасників дослідження, отримувати їхню згоду на участь, поважати їхні погляди та переконання, а також уникати будь-яких дій, які можуть завдати їм шкоди або дискомфорту.
Дослідник У Галузі Танатології/Дослідниця У Галузі Танатології — чи є в Європі нестача?
Ні. У випуску ELA/EURES за 2025 рік про надлишок повідомили 10 з 12 європейських країн, які оцінювали цю професійну групу: Австрія, Чехія, Німеччина, Греція і ще 6. 2 країн повідомили про нестачу. Ці оцінки публікуються за професійними групами, а не за окремими назвами посад.
Дослідник У Галузі Танатології/Дослідниця У Галузі Танатології — скільки платять у США?
117 580 доларів на рік за медіаною, станом на 2025-05. Медіани штатів коливаються від 46 350 до 157 540 доларів. Джерело: US Bureau of Labor Statistics. Показник стосується Сполучених Штатів і не є прогнозом для Європи.