Професійний профіль

аналітик із логістики/аналітикиня із логістики

Ключові факти

Стати аналітиком із логістики – це можливість оптимізувати складні ланцюги постачання, підвищуючи ефективність та знижуючи витрати для компанії. Ви будете ключовою фігурою у прийнятті рішень, використовуючи дані для покращення виробництва, транспортування та розподілу товарів.

Резюме

Аналітик із логістики/аналітикиня із логістики відіграє важливу роль у забезпеченні безперебійної роботи логістичних процесів. Ваша робота полягає в аналізі даних, виявленні проблемних місць у ланцюгу постачання та розробці ефективних рішень для їх вирішення. Ви будете співпрацювати з керівництвом, менеджерами та постачальниками, щоб забезпечити оптимальне використання логістичних технологій та досягнення поставлених цілей.

Ключові обов'язки:
  • • Аналіз даних про виробництво, транспортування, зберігання та розподіл продукції.
  • • Виявлення та оцінка проблем у ланцюгу постачання та розробка економічно ефективних рішень.
  • • Розробка та впровадження стратегій оптимізації логістичних процесів.
23%
Стійкість Оцінка · 2026 (Чим вище, тим краще)
Бакалавр 72% Вплив ШІ
Почніть оцінку Career DNA
Labour market

Де ця професія затребувана

Повідомлені нестача та надлишок робочої сили, за роками. Публікується для професійних груп, а не для окремих посад.

Повідомлено про нестачуПовідомлено про надлишокПовідомлено в інший рікЦе джерело цього не охоплює

Насиченіший колір: повідомлялося так само більше років поспіль.

Показники охоплюють Професіонали з бізнесу та адміністрування — 134 професій, зокрема цю.

5 з 10 з нестачею202529 з 31 зростають7.2Mвакансії до 2035

Нестача: Czechia, Malta, Netherlands, Romania і ще 1.

Найтриваліша нестача: Netherlands, 4 роки.

Оберіть територію на карті, щоб побачити її показники.

Про це джерело

Джерело: ELA/EURES, нестача та надлишок робочої сили. Дані публікуються на рівні професійної групи й охоплюють Європу. Випуски різняться будовою додатка та переліком країн, тож різниця між роками не завжди означає, що ринок праці змінився. Сірі країни не повідомляли, а це не те саме, що рівновага.

Дізнатися більше

Знайдіть свій кар’єрний шлях і дізнайтеся про науку, що стоїть за нашими рекомендаціями.

Консультуєте інших? Перегляньте NexPath для шкіл і практик.
Швидка перевірка підгонки

Чи підійде ваманалітик із логістики/аналітикиня із логістики?

Дайте відповідь на три короткі запитання. Це не повна оцінка — це тизер, який допоможе вам вирішити, чи варто порівнювати ваш профіль.

Прогрес0/3

Вам подобаються завдання, які потребуютьАналітичне мислення?

Вам подобаються завдання, які потребуютьЦілісність?

Вам подобаються завдання, які потребуютьСпівпраця?

NexFuture™

Майбутня перспектива для аналітик із логістики/аналітикиня із логістики

The outlook for аналітик із логістики/аналітикиня із логістики reflects a balanced mix of automation exposure and durable, human-led work.

Як розраховуються ці бали?

Індекс стійкості (0–100) оцінює, наскільки структурно захищена ця професія від автоматизації та порушень з боку ШІ, на основі аналізу на рівні завдань. Вищі оцінки означають більше завдань, що вимагають людського судження. Вплив ШІ показує приблизний відсоток годин завдань, на які можуть вплинути поточні можливості ШІ. Це структурні показники, отримані з моделі, а не прогнози індивідуальної безпеки зайнятості.

Грати в майбутнє

Яканалітик із логістики/аналітикиня із логістикиможе змінитися в міру впровадження ШІ?

Кілька сфер завдань можуть перейти до робочих процесів за допомогою штучного інтелекту, тому перенавчання стає більш важливим.

Значна трансформація на рівні завдань очікується через 9 років (близько 2035 року) за обраним сценарієм „Очікуваний“.
~20%
Стійкість
Ризик автоматизації
EXP~75%
Людський край
MOAT~20%

Ілюстративний сценарій на основі автоматизованості завдань — не прогноз. Значення округлюються, що далі ви дивитеся.

2026
2031
2040
Швидкість впровадження ШІ:

Як ШІ може змінити цю роль

Детермінована модельна інтерпретація поточних рольових сигналів — не гарантія заміни.

Належить людині 23% Належить людині
Що ще залежить від людей
  • підтримувати зв’язок із персоналом з управління логістикою
  • підтримувати розробку річного бюджету
  • застосовувати управління процесом трансформації
Людська перевага Щоб залишатися попереду в цій ролі, зосередьтеся на теорія обмежень та зелена логістика. Ці людино-центричні навички найважче репліковуються AI протягом наступних 20 років.
асист 26% асист
Де ШІ може стати другим пілотом
  • виконувати системний аналіз
  • аналізувати зв’язок між покращенням ланцюга постачання та прибутком
  • використовувати методи аналізу логістичних даних
Автоматизувати 72% Автоматизувати
Завдання, які найбільше піддаються автоматизації
  • керувати системами ціноутворення в логістиці
  • вести бази даних з логістики
  • користуватися електронними таблицями
Детальний аналіз

Життєві показники та вектори штучного інтелекту

Вектори експозиції AI

0-100%
ШІ / машинне навчання 26%

Експозиція до аналізу з підтримкою AI, розпізнаванню шаблонів та завданням прогнозного моделювання

Генеративний ШІ 10%

Експозиція до генерування контенту, креативного поліпшення та інструментів великих мовних моделей

Когнітивне програмне забезпечення 9%

Експозиція до автоматизації робочих процесів, програмного забезпечення підтримки рішень та цифровізації процесів

Робототехніка та фізична автоматизація 0%

Експозиція до фізичної автоматизації, робототехніки та переміщення завдань, керованих датчиками

Технічні деталі
Методологія: NexFuture v3.0 Джерела: O*NET® 30.3, ESCO v1.2.1 Оновлено: серп. 2026 р.

NexFuture v3.0 оцінює вплив автоматизації безпосередньо з основних груп навичок ESCO, зважених за масою навичок і відкаліброваних за експертними якорями. Оцінки є ймовірнісними оцінками, а не гарантіями. Докладніше див. у Білій книзі методології NexFuture.

Вимірює вразливість до автоматизації. Він не вимірює зарплату, попит чи кількість робочих місць поруч із вами.

День у житті

Що люди зазвичай роблять у цій ролі

Ланцюг постачання та транспорт

День із життя

Типовий день яканалітик із логістики/аналітикиня із логістики

09
09:00 · Ранок
виконувати системний аналіз
Проводити системний аналіз і розраховувати, якою мірою зміни можуть вплинути на результати.
10
10:30 · Середина ранку
використовувати спеціальне програмне забезпечення для аналізу даних
Використовувати спеціальне програмне забезпечення для аналізу даних, зокрема статистики, електронних таблиць і баз даних. Вивчати різні можливості з метою створення звітів для адміністраторів, керівників чи клієнтів.
12
12:00 · полудень
керувати системами ціноутворення в логістиці
Керувати системами ціноутворення в логістиці. Стежити за тим, щоб ціни були сумірними із витратами.
14
14:00 · полудень
підтримувати зв’язок із персоналом з управління логістикою
Спілкуватися з керівництвом логістики, щоб оптимізувати рівень обслуговування; оптимізувати ланцюг постачання, зберігаючи витрати на мінімальному рівні.
15
15:30 · Пізній вечір
створювати бази даних тарифів на вантажні перевезення
Створювати й підтримувати бази даних тарифів на вантажні перевезення, щоб відділи постачання, користуючись ними, могли визначити й затвердити найбільш рентабельні способи транспортування.
17
17:00 · Підведення підсумків
аналізувати зв’язок між покращенням ланцюга постачання та прибутком
Інтерпретувати, як вдосконалення ланцюга постачання вплине на прибуток компанії. Інтенсифікувати вдосконалення тих процесів, які найефективніше оптимізують ланцюг постачання, приносячи при цьому найбільший прибуток.

Наказ-завдання є ілюстративним. Окремі дні відрізняються.

Програмне забезпечення та технології & Галузі знань
Програмне забезпечення та технології
3PL CentralAdvanced business application programming ABAPAmazon RedshiftCadre Technologies Accuplus Integrated Distribution Logistics SystemESRI ArcLogisticsFleet management softwareFlow chart softwareFour Soft 4S eLogFour Soft 4S VisiLogGraphics softwareIBM Cognos ImpromptuIBM NotesIBM SPSS StatisticsIntelliTrack 3PLInventory control softwareLogisuite EnterpriseLogisuite ForwarderMicrosoft AccessMicrosoft ExcelMicrosoft Office software
Галузі знань
  • аналітична обробка онлайн

    Онлайн-інструменти, які аналізують, агрегують і представляють багатовимірні дані, даючи змогу користувачам інтерактивно і вибірково витягувати та переглядати дані з певних точок зору.

Міжгалузеві навички
  • зелена логістика
  • управління ланцюгом постачання
  • еволюція економічних прогнозів
Основні навички
аналіз господарських операцій
  • аналізувати зв’язок між покращенням ланцюга постачання та прибутком

    Інтерпретувати, як вдосконалення ланцюга постачання вплине на прибуток компанії. Інтенсифікувати вдосконалення тих процесів, які найефективніше оптимізують ланцюг постачання, приносячи при цьому найбільший прибуток.

  • використовувати методи аналізу логістичних даних

    Зчитувати та інтерпретувати дані про ланцюги постачання і транспортування. Аналізувати надійність і доступність результатів, використовуючи такі методи, як інтелектуальний аналіз даних, моделювання даних і аналіз витрат і вигод.

  • аналізувати стратегії ланцюга постачання

    Досліджувати деталі планування виробництва організації, очікувані одиниці продукції, якість, кількість, вартість, наявний час і потреби в робочій силі. Надавати пропозиції щодо покращення продукції, якості послуг та зменшення витрат.

  • аналізувати тенденції в ланцюзі постачання

    Аналізувати та робити прогнози щодо тенденцій та змін в операціях ланцюга постачання стосовно технологій, систем ефективності, типів продукції, що відвантажується, та логістичних вимог до поставок, щоб залишатися в авангарді методологій ланцюга постачання.

керування, збір і зберігання цифрових даних
  • користуватися електронними таблицями

    Використовувати програмні засоби створення й редагування табличних даних для виконання математичних підрахунків, організації даних й інформації, створення діаграм на основі даних і їх виведення.

  • створювати бази даних тарифів на вантажні перевезення

    Створювати й підтримувати бази даних тарифів на вантажні перевезення, щоб відділи постачання, користуючись ними, могли визначити й затвердити найбільш рентабельні способи транспортування.

  • використовувати спеціальне програмне забезпечення для аналізу даних

    Використовувати спеціальне програмне забезпечення для аналізу даних, зокрема статистики, електронних таблиць і баз даних. Вивчати різні можливості з метою створення звітів для адміністраторів, керівників чи клієнтів.

розроблення операційної політики й процедур
  • покращувати виробничий процес

    Вдосконалювати процес виробництва продукції шляхом аналізу та розробки логістичних планів, які впливають на виробництво та дистрибуцію.

  • переглядати процедури дистрибуції

    Розробляти та переглядати процедури дистрибуції з метою мінімізації витрат та максимального задоволення потреб клієнтів.

  • розробляти плани ефективності логістичних операцій

    Розробляти та впроваджувати плани з метою підвищення ефективності та зменшення відходів під час логістичних операцій.

визначення можливостей
  • визначати шляхи вдосконалення процесів

    Визначати можливе вдосконалення операційної й фінансової діяльності, щоб покращити продуктивність, ефективність, якість та оптимізувати процедури.

  • мінімізувати втрати ресурсів

    Оцінювати і визначати можливості більш ефективного використання ресурсів, постійно прагнучи зменшити марну витрату комунальних послуг.

управління інформацією
  • вести бази даних з логістики

    Підтримувати бази даних, доступні для користувачів у підсекторі логістики та зберігання.

управління бюджетами або фінансами
  • підтримувати розробку річного бюджету

    Підтримувати розробку річного бюджету шляхом створення базових даних, як це визначено процесом операційного бюджету.

управлінські навички
  • застосовувати управління процесом трансформації

    Керувати розвитком всередині організації, передбачаючи зміни та ухвалюючи управлінські рішення, щоб забезпечити, що співробітники, котрих це стосується, зазнають якомога менших незручностей.

оцінювання систем, програм, обладнання й продукції
  • виконувати системний аналіз

    Проводити системний аналіз і розраховувати, якою мірою зміни можуть вплинути на результати.

ДНК навичок

ДНК навичок

Риси робочої особистості та цінності, які визначають цю роль

Ключові риси, які вам потрібні
Аналітичне мислення Цілісність Співпраця Визнання Адаптивність/Гнучкість Різноманітність Досягнення Лідерство Стресостійкість Надійність Досягнення/Зусилля Інновація Незалежність Самоконтроль Турбота про інших Соціальна орієнтація
Основні винагороди, яких ви можете очікувати
ДосягненняУмови праціВизнанняВідносиниПідтримкаНезалежність
Просування по службі

Шляхи зростання та подібні ролі

Досліджуйте типові шляхи кар'єрного зростання, суміжні навички та подібні ролі, щоб спланувати свій наступний перехід.

Кар'єрний пейзаж

Куди підходитьаналітик із логістики/аналітикиня із логістики?

Ця роль
аналітик із логістики/аналітикиня із логістики Ця роль

Оцінки подібності на основі збігу навичок із даних ESCO.

Загальні запитання

Часті запитання

Які навички необхідні для успішної роботи аналітиком із логістики?
Потрібні аналітичні здібності, вміння працювати з великими обсягами даних, знання логістичних процесів та програмного забезпечення для аналізу даних (наприклад, Excel, SQL, BI-інструменти). Також важливі навички комунікації та вміння працювати в команді.
Чи є можливість працювати аналітиком із логістики на фрілансі?
Так, ця професія часто зустрічається у форматі фрілансу, особливо для короткострокових проєктів або консультацій. Однак, більшість вакансій передбачають постійне працевлаштування.
Як моя робота вплине на ефективність компанії?
Оптимізуючи логістичні процеси, ви допоможете компанії знизити витрати, підвищити швидкість доставки та покращити задоволеність клієнтів. Ваші аналітичні звіти та рекомендації будуть важливим інструментом для прийняття обґрунтованих рішень.
Аналітик Із Логістики/Аналітикиня Із Логістики — чи є в Європі нестача?
І те, і те — залежно від країни. З 10 європейських країн, які оцінювали цю професійну групу у 2025 році, 5 повідомили про нестачу, а 5 — про надлишок. Ці оцінки публікуються за професійними групами, а не за окремими назвами посад.
Аналітик Із Логістики/Аналітикиня Із Логістики — скільки платять у США?
80 880 доларів на рік за медіаною, станом на 2025-05. Медіани штатів коливаються від 54 380 до 107 250 доларів. Джерело: US Bureau of Labor Statistics. Показник стосується Сполучених Штатів і не є прогнозом для Європи.